ИЗВОР ЗА АФП: Најмање два француска клуба сваке године у Суперлиги
НАЈМАЊЕ два француска клуба играће сваке године у Суперлиги, изјавио је данас за Франс прес извор близак клубовима оснивачима новог такмичења, не наводећи о којим клубовима је реч ни како ће се бирати.
ФОТО: АП
"У овом такмичењу биће сваке године најмање два француска клуба", наводи извор.
Како се додаје, једна од хипотеза је, на пример, да победник француске Лиге 1 може да се квалификује за ново такмичење.
Дванаест најбогатијих европских фудбалских клубова су касно синоћ постигли договор о оснивању Суперлиге.
Договор су постигли Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Арсенал, Челси, Тотенхем, Ливерпул, Манчестер сити и Манчестер јунајтед, Јувентус, Милан и Интер.
У том новом такмичењу би требало да учествује 20 клубова.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КОЛУМБИЈА И ПОРТУГАЛ "РАЗОЧАРАЛИ": Јужноамериканци завршили први у групи, Роналдо и екипа иду на Хрвате!
Фудбалери Португала и Колумбије ремизирали су 0:0 у оквиру 3. кола групне фазе.
28. 06. 2026. у 03:30 >> 01:26
"СТРАШАН" МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!
Фудбалери Аустрије и Алжира одиграли су меч 3. кола групне фазе и на крају утакмице семафор је показивао 3:3.
28. 06. 2026. у 05:59 >> 01:26
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)