ВЕЛИКИ ЧОВЕК - ЗИНЕДИН ЗИДАН: Било би добро да Меси остане у Барселони, не желим да му ово буде опроштај од "Ел Класика"
ЗИНЕДИН Зидан је показао одавно да је велики тренер, али и да је велики човек.
ФОТО: АП
Мало ко би рекао оно што је француски стручњак пред дуел Реал Мадрида и Барселоне који се игра сутра од 21 сат у престоници Шпаније.
Зидан је поручио да би волео да Лионел Меси остане да игра за Барселону.
- Не желим да ово буде Месијев опроштај од "Ел Класика". Било би добро да остане у Барселони. Лепо му је тамо. Добро би било и за нас да настави да игра у Примери - рекао је Зидан.
Иначе, омалени Аргентинац је до садаодиграо 44 "Ел Класика", постигао је 26 голова и наместио је 14.
Ипак, Меси "пости" већ шест утакмица када су мечеви са Реалом у питању, али налази се у великој форми, пошто је до сада 23 пута тресао мреже ривала у Примери.
- Зна се какав је играч. Може да му се деси да не постигне гол, али то не квари утисак о њему као фудбалеру. Тек да се зна: не играмо против Месија, него против Барселоне, има наш противник доста квалитетних других фудбалера. Покушаћемо да их зауставимо.
ПОШТОВАЊЕ Зидан би волео да Меси остане у Барселони/ФОТО: АП
Зидан се не нада само останку Месија, већ и Серхија Рамоса у редовима "краљевића". Но, управа клуба и искусни дефанзивац никако не успевају дапронађу заједнички језик.
- Надам се да ни Рамосу овај класико неће бити последњи. Ваљало би и он да остане.
Трка за титулу у Шпанији је веома неизвесна. Реал има пет везаних победа и пришао је на три бода водећем Атлетику, између је Барселона са бодом мање од "јорганџија", а до краја првенства је остало још девет кола.
- Атлетико је у предности, али има и он тежак распоред. Одувек сам говорио да је првенство тешко и захтевно са такмичарског аспекта. Неће се првак знати малтене до последње рунде. Доста бодова је у оптицају. И не, не вреди евентуална победа над Барселоном више него оне над Кадизом и Еибаром. Наравно да утицај није исти, али на крају крајева то су и даље три поена.
Нека присталице клуба из Мадрида сматрају да би евентуално пораз од Барселоне значио крај шампионских амбиција за Реал.
Дуел Реал Мадрид - Барселона игра се у суботу од 21 сат на стадиону "Алфредо ди Стефано".
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
28. 05. 2026. у 06:30
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!
На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.
28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (1)