БАРД СЕ ОГЛАСИО: Милан Живадиновић у свом стилу о Пиксију и шансама орлова

Оља Мркић

23. 03. 2021. у 11:52

БИВШИ селектор СРЈ и тренер Црвене звезе и неколико прволигашких клубова Милан Живадиновић говорио је у Јутарњем програму ТВ Прва о постављању Драгана Стојковића Пиксија за селектора Србије.

БАРД СЕ ОГЛАСИО:  Милан Живадиновић у свом стилу о Пиксију и шансама орлова

Фото архива ВН

Популарни бард сматра да је садашњост другачија од периода када је Пикси био играч.

- Није ово исто време за Пиксија, кад је он играо фудбал и када је данас селектор. Данас га мрзе више него било ког - рекао је Живадиновић у емисији "Јутро" на ТВ Прва.

На питање ко то мрзи Пиксија и зашто, Бард је имао спреман одговор:

- Мрзе га сви који су расли с њим, а нису достигли његов ниво. Ја знам Миљан када је изабран. изгурао је и постао велики светски тренер. Ови људи који одлучују треба да нађу нове снаге. Не треба неког да ваде из "нафталина". Он кад два пута буде изгубио, причаће се о оставци. Тренер и селектор се постављају и смењују због добрих и лоших резултата. Он мора и на терену и ван њега да направи чврсту дисциплину.

Фудбалска јавност и навијачи у Србији надај усе да ће Пикси вратити култ репрезентације и атмосферу каква је била у време Радомира Антића, али Жива је скептичан.

- Нису то исте личности. Лако је правити каријеру у старту кад си имао велику каријеру као играч. Нисам имао велику каријеру играчку, али сам са репрезентацијом као тренер дошао до 6. места на свету. Нигде се толико не критикује као у фудбалу.

Делује да Жива сумња у Пиксија...

- Не сумњам ни у кога. Ја сам добронамеран и желим свима добро и знам како је бити селектор. Нема ту спавања. Нема после првог нерешеног резултата, кад те сви мењају, да останеш нормалан. Много је тешко. Португал код куће без публике. Онда последња утакмица у Азербејџану, са публиком, хладно, сви су против нас... - закључио је помало злослутно Живадиновић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.

30. 04. 2025. у 16:19

Коментари (6)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе