АСАНО БРОЈ ЈЕДАН, МАРКЕЦ КА РЕКОРДУ У првих 20 кола у стрелце се уписало 13 играча Партизана
ТРИ постигнута гола против Напретка довела су Партизан на просек од 2.25 голова у претходних 20 првенствених кола, а интересантно је да је за "продукцију" био задужен готово искључиво офанзивни део тима.
Фото: Nebojsa Parausic
Од 45 голова колико је "ваљак" дао ривалима у досадашњем току Суперлиге интересантно је да је само један дело дефанзивца и то Ивана Обрадовића у последњем колу јесени против лучанске Младости. Овај гол је уједно проглашен и за најлепши у завршној рунди јесењег дела шампионата.
ПРВЕНСТВО 2020/2021.
Такума Асано 10
Умар Садик 6
Бибарс Натхо 5
Лазар Марковић 5
Филип Холендер 4
Сејдуба Сума 3
Филип Стевановић 3
Александар Шћекић 2
Иван Обрадовић 1
Саша Здјелар 1
Немања Јовић 1
Никола Чолић 1
Никола Штулић 1
Најефикаснији фудбалер Партизана у првих 20 кола је Јапанац Такума Асано, а он је уједно и једини фудбалер црно-белих који се дичи хет-триком, постигнутим против Инђије у Хумској. Ово је без премца најуспешнија голгетерска сезона у каријери овог офанзивног везисте, пошто је претходно у дресу Хирошиме у сезони 2014/2015. постигао пет голова на 17 одиграних утакмица.
Оно што делује занимљиво при погледу на стрелце црно-белих је учинак Лазара Марковића. Искусни нападач је и помало неприметно стигао до цифре од пет постигнутих голова и сада му недостају још два како би изједначио учинак у најбољој сезони у каријери. Реч је о његовој последњој сезони у Партизану пред одлазак у иностранство (2012/2013) када је мреже ривала тресао у седам наврата.
Када су у питању талентовани момци пројектовани за озбиљан искорак и на већој сцени најбољи учинак има тинејџер који у џепу већ има вишемилионски уговор са Манчестер ситијем. Филип Стевановић (18) је током јесени погодио у три наврата, док су и сви остали голобради младићи, његови вршњаци, успели да стигну до првенца. Немања Јовић је то урадио пре неколико дана против Напретка, Никола Штулић је био стрелац победоносног гола у мечу са Чукаричким, док је Никола Чолић оверио победу црно-белих у надокнади утакмице са Напретком у Крушевцу.
Првенац ове сезоне у лиги и даље чекају Милош Јојић, Светозар Марковић, Слободан Урошевић, Маки Бањак...
САДИК И ДАЉЕ ДРУГИ
ИНТЕРЕСАНТНО је да је на половини првенствене трке у Суперлиги други стрелац црно-белих Умар Садик, који је напустио клуб још у октобру. Високи Нигеријац је пре одласка у шпанског друголигаша Алмерију тресао мреже шест пута у дресу Партизана у текућем шампионату.
Препоручујемо
БОАЋИ СЕ КОНАЧНО СКУЋИО: Бивши играч Звезде обукао дрес некадашњег противника Партизана
09. 02. 2021. у 18:03
КЕРИК ВОДИ ЈУНАЈТЕД У ЛИГУ ШАМПИОНА? Црвени ђаволи "лете" након смене тренера, али ако неко зна како да их победи то је Тотенхем
МАНЧЕСТЕР јунајтед дочекује Тотенхем у дербију 25. кола Премијер лиге (13.30), са јасном намером да настави победничку серију под вођством Мајкла Карика, док Спарси на "Олд трафорд" долазе у променљивој форми, али осокољени скоријим историјатом међусобних дуела ових екипа.
07. 02. 2026. у 07:20
РУСИ У ШОКУ: Ево шта су урадили њиховој звезди на Зимским олимпијским играма! Ово се не памти!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Италије. У тој земљи је у току спектакл - Зимске олимпијске игре 2026, а тамо је један Рус доживео истински шок.
07. 02. 2026. у 14:27
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)