ИТАЛИЈА СЕ И ДАЉЕ ОПРАШТА ОД МАРАДОНЕ: До сада је носио име свеца, а од сада бога
ВЕСТИ о смрти и последњем поздраву великана фудбала Дијега Марадоне и даље доминирају италијанским медијима.
Фото АП
Напуљ, где је Марадона играо и обезбедио локалном фудбалском тиму победу на два шампионата, и једном купу УЕФА, цео јучерашњи дан је био центар емотивног опроштаја од човека који је у том граду за целе генерације био бог.
То потврђује и одлука да се локални фудбалски стадион, који се до сада звао “Свети Паоло”, преименује у Дијего Марадона.
- До сада је носио име свеца, а од сада бога”, коментарисао је један од жестоких навијача а преноси онлајн новина “Фанпејџ”.
Напуљ је јуче “горео” од црвених бакљи које су десетине хиљада навијача истовремено упалили на централном градском тргу Пјаца Плебисцито, а колона навијача са бакљама простирала се дуж главних градскиух улица све до фудбалског стадиона.
У центру града на фасади краљевске палате подигнут је гигантски Марадонин портрет, а на највишем небодеру који се види из свих делова Напуља, светлима у прозрима исписан је гигантски бој 10, симбол, број дреса у којем је Марадона играо.
Град је прво минутом шутње одао почаст преминулом идолу, а затим се из хиљада гласова заорила песма, химна навијача ”Мајко, видео сам Марадону”.
У 9 сати увече по договору на свим балконима и прозорима упаљене су светиљке, истурене заставе а грађани су дугачким аплаузом, којим се у Италији традиционално испраћа вољени покојник, одали почаст свом идолу.
Везу између Напуља и преминулог фудбалера објашњавали су разни струцњаци у радио и телевизијским емисијама посвећеним Марадони.
За Наполитанце Марадона је био и остао бог управо јер су га доживљавали као једног од њих, са свим људским манама, пороцима и грешкама. И зато је Напуљом јуче ођекивало “Марадона, један и једини”.
И у другим италијанским гардовима Дијего Мардона је поздрављен последњи пут.
Агенција Анса јавља да је на Каприју, месту које се сматра “излогом света”, у 19.30 сати централни трг био осветљен плавом бојом дреса играча, а на тргу је био постављен велики постер Марадоне.
На друштвеним мрежама вирално се раширила фотографија медицинског особља из болнице у Павији који су на својим ледзима заштитних анти-ковид одела нацртали плаве пруге, симбол фудбалског дреса који је Марадона носио.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
26. 03. 2026. у 06:59
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал
Најновије вести из тениса тичу се и једног од најбољих који се икада бавио "белим спортом". Новак Ђоковић је на врху те листе, а његов "први пратилац" и, уз Роџера Федерера, највећи ривал, Рафаел Надал, данас је баш поносан.
25. 03. 2026. у 20:06
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)