ЛИГА ШАМПИОНА: Менхенгладбах још једном згазио Шахтјор, минималац Ситија у Грчкој (ВИДЕО)

Ч. В.

25. 11. 2020. у 21:06

ФУДБАЛЕРИ Борусије Менхенгладбах поново су прегазили Шахтјор - 4:0 на свом терену у 4. колу Лиге шампиона.

ЛИГА ШАМПИОНА: Менхенгладбах још једном згазио Шахтјор, минималац Ситија у Грчкој (ВИДЕО)

Фото: EPA-EFE/Sascha Steinbach

У првом мечу ових ривала који је одигран у Украјини клуб из Немачке је био још убедљивији, пошто је славио са 6:0.

Већ после 17 минута је било јасно у ком правцу ће ићи овај дуел. То је био тренутак када су домаћи повели, а стрелац је био Ларс Штиндл са беле тачке.

Наставили су изабраници Марка Розеа да нападају и самлели су ривала. Голове су још постигли Нико Елведи, Брил Емболо и Оскар Вендт.

Шахтјор се прописно обрукао у овом двомечу, дозволио је себи да прими 10 голова а не постигне ниједан.

Менхенгладбах сада има осам бодова и налази се на првом месту. Шампион Украјине је други са четири, колико има и Реал Мадрид, али и утакмицу мање. На последњем четвртом месту је Интер са два бода.

Друга утакмица у овом термину одиграна је на стадиону "Караискакис" на коме је Манчестер сити савладао Олимпијакос са 1:0.

Тренутак одлуке догодио се у 36. минуту када је Фил Фоден искористио додавање Рахима Стерлинга и погодио мрежу ривала.

Имали су "грађани" још неколико прилика да повећау предност, но у томе нису успели. Ипак, важна је победа, а изабраници Пепа Гвардиоле су по то дошли у Грчку.

Сити после овог кола има 12 бодова и налази се на челу табеле, Олимпијакос је трећи са три.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал орлова

КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал "орлова"

У вечерњем термину од 21.00 на стадиону "Керамика" репрезентација Шпаније угостиће селекцију Србије у пријатељском мечу који домаћину служи као важан део припрема за Светско првенство 2026. године, док ће за "орлове" то бити велики тест и прилика да виде колико могу против најјачих селекција на планети.

27. 03. 2026. у 07:00

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал

Најновије вести из тениса тичу се и једног од најбољих који се икада бавио "белим спортом". Новак Ђоковић је на врху те листе, а његов "први пратилац" и, уз Роџера Федерера, највећи ривал, Рафаел Надал, данас је баш поносан.

25. 03. 2026. у 20:06

Коментари (0)

КОЛИКО МОЖЕ ПАУНОВИЋЕВА СРБИЈА? Дуeл са европским шампионом открива прави потенцијал орлова