МИЛАН ЛАНЕ ЈОВАНОВИЋ ОДУШЕВЉЕН ИГРОМ "ОРЛОВА": Тако "подбада" само велики ас

Марко Паунић
Марко Паунић

09. 10. 2020. у 21:13

ЛУЦИДНО, у његовом стилу. Тако наш прослављени репрезентативац Милан Лане Јовановић (39) "на прву лопту"коментарише мајсторске потезе Сергеја Милинковић-Савића (25), посебно шмекерско подбадање "бубамаре" за предиван лоб и велики тријумф "орлова" у Ослу над Норвежанима (2:1).

МИЛАН ЛАНЕ ЈОВАНОВИЋ ОДУШЕВЉЕН ИГРОМ ОРЛОВА: Тако подбада само велики ас

Сергеј Милинковић-Савић Фото АП

Љубитељи фудбала у Србији веома добро се сећају поготка који је Лане пре десет година на Мондијалу у Јужној Африци за чувени тријумф над "панцерима" (1:0). Тај гол понео је епитет историјског, јер је био први за самосталну Србију на светским првенствима. Исто тако, и Сергејев ће се дуго памтити. Такође, и Лане и СМС су, што им је заједничко, каријере градили у Војводини, а затим наставили у јаким лигама и у дресу са најдражим грбом.

- То су важни моменти. Свака победа која мирише на нешто важно, као на Европско првенство, заузима високо место. Има сличности између нас двојице, али не бих стављао то у неко поређење. Ми смо различите генерације. Најважније је да Сергеј тек треба да побеђује и да се показује, и то још пуно година. Млад је и надам се да ће оставити велики траг у репрезентацији Србије - каже каже, за "Новости", Јовановић, који је играо у Војводини, Шахтјору, московској Локомотиви, Стандарду, Андерлехту и Ливерпулу а за "орлове" одиграо 44 утакмице.

Лане не крије да се, како каже, много радовао нашој победи и да са страшћу навија за Србију, до краја емоција.

- Сергеј је врло хладнокрвно и мајсторски одреаговао у моменту, и то веома важном, што је одлика великих играча. Чекао се моменат његовог надахнућа, показао је потенцијал у важној утакмици и сада ће лакше и растерећеније да игра за репрезентацију Србије - каже Лане.

Милан Лане Јовановић

 

Наглашава и да су "орлови" одиграли одлично, компактно, тактички без грешке...

- Нису нас Норвежани озбиљније угрозили, а осујетили смо њихове највеће потенцијале из прекида. С друге стране, били смо креативни и разиграни и чудо је шта смо све створили и промашили. Одлична утакмица у којој смо све време били бољи ривал и било би неправедно да је исход другачији. Норвешка је, из мог угла, прецењена. Имамо далеко квалитетније играче од њих, али добро је што смо били опрезни и играли без улоге фаворита - закључио је Јовановић.

ДА НАМ ОВО ПРЕЂЕ У НАВИКУ

ЛАНЕ Јовановић сматра да је наш национални тим бољи од селекције Шкотске, али и да нас чека другачија утакмица.

- Сада смо ми фаворити, али морамо бити паметни и скромни. Ово је био само један део и дај Боже да нам ово постане навика, од амбијента, форме, игре и резултата још дуго, дуго времена - каже Лане.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЋ САДА МУ ДАЈТЕ МВП-А! Оно што ради Никола Јокић на старту сезоне је нестварно!

ВЕЋ САДА МУ ДАЈТЕ МВП-А! Оно што ради Никола Јокић на старту сезоне је нестварно!

СРБИН је невероватно отворио сезону, а ново доминанто издање најбољег кошаркаша света очекујемо на вечерашњем сусрету Денвера и Голден стејта који се састају у "Бол арени" четири сата после поноћи.

07. 11. 2025. у 13:30

РУСИЈА У ШОКУ! Није ни сањала да ће ово да доживи, а таман је све кренуло по њеном! Кремљ одмах реаговао

РУСИЈА У ШОКУ! Није ни сањала да ће ово да доживи, а таман је све кренуло по њеном! Кремљ одмах реаговао

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, а иако су ствари почеле да се мењају на боље по Русе - једна вест о санкцијама сада их је шокирала.

06. 11. 2025. у 17:16

ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ! Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у српском граду

"ОНИ СУ ТВОЈЕ ЖРТВЕ!" Папа јавно прозвао Трампа због ситуација у "српском" граду

ПАПА Лав позвао је на "дубоко размишљање" о начину на који се мигранти третирају у Сједињеним Државама, рекавши да су многи људи "дубоко погођени" политиком масовних депортација.

06. 11. 2025. у 12:50

Коментари (0)

У ЈЕКУ СКАНДАЛА! Вујадин Савић повукао радикалан потез