ФЛИК СЛУЧАЈНИ ХЕРОЈ: Немац на импресиван начин водио Бајерн до финала против ПСЖ

20. 08. 2020. у 20:53

ФУДБАЛЕРИ Бајерна у великом стилу пласирали су се у финале Лиге шампиона, у којем ће им противник бити Пари Сен Жермен у недељу у (21.00) на "Стадиону светлости" у Лисабону.

ФЛИК СЛУЧАЈНИ ХЕРОЈ: Немац на импресиван начин водио Бајерн до финала против ПСЖ

Фото: ЕПА

Баварска машинерија ове сезоне гази све пред собом на свим фронтовима, тако да је победа од 3:0 над Лионом у полуфиналу деловала као рутинска ствар.

Баварци су, међутим, свесни да на путу до шесте европске титуле најтеже задатак тек предстоји.

- Парижани имају сјајну екипу и заслужено су се пласирали у финале - рекао је Ханси Флик, тренер Бајерна. - Детаљно ћемо их анализирати, а већ знамо да имају веома брзе играче. Покушаћемо што боље да организујемо игру у одбрани. Наша главна снага је способност наметања снажног притиска на противника.

Флик, када је преузео кормило од Ника Ковача, требало је да буде само привремено решење. Ипак, Немац је добрим вођењем екипе за кратко време добио поверење челних људи у клубу и тако остао на позицији тренера све до данас. Откако је преузео Бајерн, у 28 утакмица остварио је само један нерешен резултат, док је 27 пута изашао као победник.

У поход на трофеј ЛШ, Баварци су кренули из групе са Тотенхемом, Олимпијакосом и Црвеном звездом, завршивши на првој позицији са максималних 18 бодова и гол разликом 24:5. Затим, су у нокаут фази падали Челси (3:0 и 4:1), Барселона (8:2) и Лион (3:0). Велике заслуге за овакав успех има и нападач Роберт Левандовски, који је у девет узастопних мечева постигао бар по гол и тако се нашао одмах иза Кристијана Роналда који је исто то учинио, само на 11 утакмица.

БЛИЗУ РЕКОРДА БАРСЕЛОНЕ
БАЈЕРН је постигао 42 гола у ЛШ 2019/2020. и близу је Барселониног рекорда од 45 погодака. Левандовски, Милер и друштво требало да три пута затресу мрежу Парижана да се изједначе са Каталонцима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!

КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!

ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.

08. 01. 2026. у 08:00

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ПОЛА ПЛАТЕ НЕСТАЈЕ: Због ових ситних навика, ваш новчаник је ПРАЗАН