СД ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРОГЛАСИЛА НАЈУСПЕШНИЈЕ ПОЈЕДИНЦЕ! Крунић и Александра најбољи! Терзић одржао емотиван говор!
Црвено-бели прославили 81. рођендан уз велики број спортских асова и легенди.
Foto: Tanjug
Фудбалер Раде Крунић и рукометашица Александра Стаменић проглашени су данас за најбоље спортисте Спортског друштва Црвена звезда за 2025. годину, док су у конкуренцији клубова најбољи Мачевалачки и Боксерски клуб.
СД Црвена звезда је на стадиону "Рајко Митић" поводом 81. рођендана, 61. пут, уручила награде најбољим спортисткињама, спортистима и клубовима "црвено-беле" породице.
Председник Управног одбора СД Црвена звезда Звездан Терзић истакао је да су "црвено-бели" направили значајне успехе током прошле године.
ФОТО: ФК Црвена звезда
"Драго ми је што Црвена звезда и данас показује величину када слави 81. рођендан. Дочекујемо га сваљеничкој атмосфери због великих успеха током прошле године и са великим плановима за наредни период. Црвена звезда од 1945. године до данас није само Спортско друштво него и породица, где се успех гради радом и дисциплином, ова припадност није само фраза. У прошлој години смо освојили 50 екипних трофеја, од тога 29 у сениорској конкуренцији. Остаје ми да звездашима обећам да ћемо бити још бољи, а на то нас обавезују и наше легенде", додао је Терзић.
Раде Крунић је са фудбалерима Црвене звезде освојио првенство и Куп Србије. Александра Стаменић је прва рукометашица која је проглашена за најбољу спортисткињу Црвене звезде, а са екипом је прошле године освојила три домаћа трофеја.
Фото: Тањуг
Мачевалачки клуб и Боксерски клуб, који су током 2025. године постали шампиони Европе, добили су награду за најбољи клуб.
За најбољег тренера проглашен је Андреја Вукојевић, који је водио рукометашице Црвене звезде.
Foto: Tanjug
Награду за Животно дело добили су Милан Блешић и Јасна Милосављевић Блажић.
Специјално признање добили су Фудбалски клуб, Кошаркашки клуб, Џудо клуб, Женски рукометни клуб и Карате клуб. "Црвено-бело" срце припало је фондацији Делије.
Догађају је присуствовао и председник Олимпијског комитета Србије Дејан Томашевић, као и председник Фудбалског савеза Србије Драган Џајић.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЗВЕЗДА ОВЕРАВА ПРОЛАЗ ДАЉЕ: Питање победника двомеча са Ларном решено је у Северној Ирској
Црвена звезда је једном ногом већ у трећем колу квалификација за Лигу шампиона након убедљиве победе од 4:0 у првом мечу против Ларна. Реванш на стадиону "Рајко Митић" (21.00) требао би да представља формалност за шампиона Србије, који жели да потврди одличну форму и без стреса избори наставак европског пута.
29. 07. 2026. у 06:30
АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!
Фудбалери Војводине поражени су од голандског Ајакса резултатом 1:4 (1:2), у првој утакмици другог кола квалификације за Лигу конференција.
23. 07. 2026. у 21:53
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (0)