ДА ЛИ ЈЕ ПАРТИЗАН ОШТЕЋЕН? ФСС хитно писао на адресу УЕФА и стигао је одговор...
Генерални секретар Фудбалског савеза Србије Бранко Радујко поручио је да је суђење на последњем вечитом дербију било у потпуности у складу са правилима и на високом професионалном нивоу.
Foto: Printskrin/Arena sport
Гостујући у подкасту "Супериндиректно" на УНА ТВ, Радујко је објаснио да је процес одређивања судије за дерби спроведен уз максималну дискрецију и професионалност, те да је име арбитра до званичне објаве било познато искључиво председнику Судијске комисије Доменику Месини.
- Једина особа која је знала ко ће бити судија, пре него што се објавило ко суди дерби, јесте Доменико Месина. Данас судије функционишу на другачији начин. Имамо шест интернационалаца, међу којима је и Павле Илић. То су арбитри који имају шта да изгубе када им се повери дерби. Месина је ценио искључиво оно што је виђено на терену од почетка сезоне, а Илић је судио без грешке. Да је донео одлуку на штету било које стране, то би га озбиљно коштало у интернационалној каријери", рекао је Радујко.
Посебну пажњу изазвала је ситуација у којој је Партизану поништен погодак после казненог ударца, уз досуђивање индиректног слободног ударца. Први оперативац Савеза нагласио је да су све судијске инстанце поступале јединствено и у складу са процедурама.
- Исте судије, исти главни арбитар, исти ВАР и помоћници, досудили су и пенал и индирект. Одмах сам тражио проверу од Месине, а упит смо послали и у УЕФА. Нема никакве дилеме, реч је о апсолутно исправним одлукама", поручио је Радујко.
Осврнуо се и на критике појединих бивших арбитара, међу којима је и Мирослав Радоман, који су јавно довели у питање одлуке са дербија. Радујко сматра да такви наступи доприносе конфузији.
- Уз дужно поштовање, реч је о судијама који су судиле пре 20 или 25 година. Правила се мењају сваког јула, а од времена када је Радоман судио, мењала су се чак 22 пута. Тада није било ни ВАР технологије. Сматрам да је алтернативно ићи по емисијама и коментарисати на тај начин, јер се тиме само уноси забуна у сваком колу. Правила су егзактна и од наших судија се очекује само њихова доследна примена", рекао је Радујко и додао:
- Када је у питању ранији улазак нападача, то је правило број 14. Кад је ранији улазак нападача, сматра се и гажење линије, за шта је надлежан ВАР јер главни гледа извођача. Ако је постигнут гол, а ранији улазак имао утицај, понавља се извођење пенала. Ако није имао утицај, онда се признаје гол. Ако је играч који је раније ушао имао утицај, свира се индиректан ударац. Ако је ушао раније, а није имао утицај, нема понављања и наставља се игра".
Препоручујемо
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега је Србија играла против Албаније у Лесковцу
24. 02. 2026. у 05:48
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
23. 02. 2026. у 20:02
Наши предлози: "Тип" - тикет за понедељак
За почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
04. 05. 2026. у 06:53
Новак Ђоковић затечен: Дошао у Рим, а тамо га дочекало - ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић одавно није играо тенис. Сада је решио да му се врати, али тај повратак није био какав је очекивао.
04. 05. 2026. у 19:37
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)