МИЛИОНИ СТИЖУ НА МАРАКАНУ! УЕФА дебело наградила Црвену звезду и ту није крај

Новости онлине

23. 01. 2026. у 09:06

ЦРВЕНА звезда је победом у Шведској над Малмеом од 1:0 урадила вишеструку ствар. Прво је зацементирала пролеће у Европи, а онда и инкасирала невероватну своту новца.

МИЛИОНИ СТИЖУ НА МАРАКАНУ! УЕФА дебело наградила Црвену звезду и ту није крај

ФОТО: ФК Црвена звезда

Наиме, шампион Србије ће прву фазу Лиге Европе закључити приходовањем више од 18 милиона евра кроз УЕФА бонусе за резулате. И не само то! 

Пребациће црвено-бели 20 милиона евра уколико дођу до директног пласмана у осмину финала (мале шансе), али је потпуно реално да за седам дана имају сигурних близу 19 милиона. Зависиће од коначне позиције, а ако би Црвена звезда завршила на тренутном 11. месту приход од УЕФА био би 18.838.000 евра.

Иначе, тренутни загарантовани приход Црвене звезде је 18.163.000 евра, уз могућност да буде и већи ако се задржи или поправи пласман наредног четвртка.

Црвено-бели су почели Лигу Европе уз сигуран приход од 14.638.000 евра, а за 13 бодова у досадашњих шест кола Лиге Европе дописали су 1.950.000 евра. На основу чињенице да је играла у плеј-офу Лиге шампиона Звезда је добила на 4,31 милиона евра, колико иде свим учесницима Лиге Европе, још 4.290.000.

На то је ишло и 5.960.000 на основу рангирања по десетогодишњем коефицијенту и тако се дошло до почетних 14,63 милиона евра. Црвеној звезди осим 1.950.000 за бодове у лигашком делу припада и бонус за пласман. Не може да заврши испод 20. места, а награда за то место је 1.275.000 евра, плус 300.000 које припада свакоме ко учествује у плеј-офу за осмину финала.

Клубови који се пласирају у осмину финала Лиге Европе инкасираће и бонус од 1.750.000 евра. Црвена звезда би у случају сензационалног директног уласка у ту фазу била на загарантованом приходу од 20,5 милиона евра.

Реално да Звезда закључи лигашки део уз приход од близу 19 милиона евра, а онда се у плеј-офу бори за додатних 1,75. Потом се четвртфинале плаћа са још 2,5…

Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: Нероазури не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.

23. 01. 2026. у 09:40

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.

22. 01. 2026. у 19:38

Коментари (0)

БИВКОВИЋИ НА АЛПИМА: Глумац показао како ужива на одмору - крај њега и мали Василије