ЛИГА ШАМПИОНА: МБАПЕ је краљ Мадрида, Ливерпул понижен на Енфилду, "лудница" у Лондону и Паризу

Александар Илић
Александар Илић

26. 11. 2025. у 22:57

Узбудљиво вече у Лиги шампиона. У термину од 21 час одиграно је седам утакмица, а највеће узбуђење виђено је у Атини, Паризу и у Ливерпулу.

ЛИГА ШАМПИОНА: МБАПЕ је краљ Мадрида, Ливерпул понижен на Енфилду, лудница у Лондону и Паризу

ФОТО: Танјуг/АП

Олимпијакос је дочекао Реал Мадрид (3:4), голови су прштали на све стране, а свега седам минута било је потребно Килијану Мбапеу да покаже да је краљ Мадрида и да потврди због чега је један од најбољих нападача данашњице. 

Није добро почело по Мадриђане, Чикињо је у 8. минуту донео одушевљење навијачима, а радост Атињана трајала је свега до 22. минута. Онда је на сцену ступио Француз. 

Постигао је три поготка за седам минута у 22, 24, и 29. минуту за 3:1 и потпуни преокрет. 

Мехди Тареми је у 52. минуту смањио заостатак Шпанаца, а Мбапе још једном, у 60. минуту затресао је мрежу за 2:4. Занимљиво је да је пет пута Реал шутнуо у оквир гола, постигли су их четири. 

До краја меча Ајуб ел Каби је поставио коначних 3:4 у 81. минуту. 

Ливерпул је наставио са кризом резултата која је на снази у претходним недељама, ПСВ је славио 4:1 на гостовању на Енфилду. 

Иван Перишић је са "беле тачке" донео предност гостима у шестом минуту. Доминик Собослаи је у 16. минуту поравнао резултат, а Гус Тил у 56. донео је ново вођство Холанђанима, да би Кухаиб Дријуш у 74. минуту увећао предност ПСВ-а, а у 90+3. минуту поставио коначан резултат . 

Арсенал је потврдио прву позицију. "Тобџије" су славиле 3:1 против Бајерна. 

Јуриен Тимбер је у 22. минуту чети Микела Артете вођство, које је трајало само 10 минута када је Ленарт Карл поравнао на 1:1. 

Нони Мадуеке је у 69. поравнао резултат а осам минута касније Габријел Мартинели постаиво је коначних 3:1 

ПСЖ је у Паризу дочекао Тотенхем (5:3). Херој домаћих био је Витиња који се три пута уписао у стрелце у 45, 53, 75(п). Ришарлисон је ипак Тотенхему донео вођство у 35. минуту, а поред њега Рандал Коло Муани постигао је два поготка у 50, и 72. минуту. 

За "свеце" су се уписали и Фабијан Руиз у 59. минуту, и Вилијан Пачо у 65.  

Резултати мечева одиграних у среду

Копенхаген - Каират 3:2 

Олимпијакос - Реал Мадрид 3:4 

Спортинг - Клуб Бриж 3:0 

Ајнтрахт - Аталанта 0:3 

Ливерпул - ПСВ 1:4 

Атлетико Мадрид - Интер 2:1 

Арсенал - Бајерн 3:1 

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“ 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

АЛТА банка обележила славу Светог Архангела Михаила – чувамо наслеђе, градимо будућност