„ПУТ МИРИСА ЈЕДНЕ БЕЛЕ РАДЕ“: Промоција књиге код Параћина у оквиру „Дечје недеље“ (ФОТО)
РАДИЦА Крстић је песнички таленат ког је изнедрила ОШ „Вук Караџић“ у Трешњевици од Параћина, па је у оквиру бројних активности поводом „Дечје недеље“ у тој школи представљена њена песничка књига „Пут мириса једне беле раде“.
Фото: Фесбук/ОШ "Вук Караџић" Поточац
Инспиративни разговор са њом водили су ученици Лана Матић и Ђорђе Манојловић, па је то била прилика да ауторка оживи успомене на ђачке дане, а уједно да мотивше нове генерације да развијају способност разумевања прочитаног и критичко размишљање.
Фото: Фесбук/ОШ "Вук Караџић" Поточац
Стихове из књиге казивале су ученице виших разреда, тако да је овај догађај повезао генерације и био је један од најпосећенијих у оквиру „Дечје недеље“ у параћинској општини.
Препоручујемо
"ПРЕМИНУО ЕДИН АВДИЋ": Овако се Арена спорт опростила од свог некадашњег ТВ коментатора
03. 06. 2026. у 22:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СУСРЕТ РАЊЕНИХ ОРЛОВА: У дуелу мундијалских губитника ослабљена Нигерија гостује Пољској
Пољска и Нигерија одиграће пријатељску утакмицу у Варшави на стадиону ПГЕ Народови.
03. 06. 2026. у 07:30
УКРАЈИНА У ШОКУ: Русија објавила сјајне вести
Откако је почео рат у Украјини, а има томе више од четири године, Русија је била на удару многих санкција. Ипак, иако се "специјална војна операција", како Руска Федерација назива тај крвави сукоб, наставља - најновије вести које објављује једно руско министарство - одушевило је целу земљу, а шокирало Украјинце.
02. 06. 2026. у 20:42
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)