НИЈЕ ИМ БИЛО СПАСА! Локални медији открили нове детаље језиве саобраћајне несреће у којој је погинуо фудбалер Ливерпула и његов брат

Фудбалер Ливерпула Диого Жота погинуо је данас у саобраћајној несрећи у 29. години, пренела је шпанска Марка.

НИЈЕ ИМ БИЛО СПАСА! Локални медији открили нове детаље језиве саобраћајне несреће у којој је погинуо фудбалер Ливерпула и његов брат

Фото: Инстаграм

Несрећа се догодила у покрајини Замора у Шпанији, а Португалац је био у возилу са својим братом Андреом (26), који је такође погинуо.

Тамошњи медији открили су нове детаље језиве несреће, а текст локалног портала преносимо у целости.

- Саобраћајна несрећа која се догодила рано јутрос на аутопуту А-52 код Сернадиље (километар 65 у правцу Бенавенте) однела је два живота – фудбалера Ливерпула из енглеске Премијер лиге и његовог брата Андрее, такође фудбалера у португалском Пенафиелу, старости 28 и 26 година.

Према првим информацијама које је доставио Центар за хитне случајеве 1-1-2 Кастиље и Леона, возило је слетело с пута и почело да гори, иако узроци несреће још нису познати. Несрећа је такође пријављена рано јутрос од стране Заморске провинције.

Због интензивне ватре у првим тренуцима, била је неопходна интервенција неколико јединица Ватрогасне станице из оближњег места Рионегро дел Пуенте, како су објаснили и из провинцијске администрације. Упркос њиховим напорима и раду медицинског особља које је било послато на аутопут А-52, није било могуће спасити животе два младића који су путовали возилом, старости 26 и 28 година. Пожар, који је захватио и околну вегетацију, брзо је угашен од стране присутних јединица.

Диого, познат као Жота, португалски је фудбалер који je играo као нападач за Ливерпул у енглеској Премијер лиги. Диого Жота је своју каријеру започео у Пакош де Фереира, потом је потписао за Атлетико Мадрид 2018. године, одакле је био позајмљен Порту. Његов прелазак у енглески фудбал догодио се у Вулвсе, одакле је дошао у Ливерпул 2020. године - закључује локални портал.

Подсећање: Ин мемориам - Синиша Михајловић

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем црвено-белима ако мисле да се пласирају у ЛШ

ЗВЕЗДА ПОЧИЊЕ ЕВРОПСКУ МИСИЈУ: Ларн не сме представљати проблем "црвено-белима" ако мисле да се пласирају у ЛШ

Црвена звезда у уторак започиње нову европску сезону гостовањем Ларну у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона. На стадиону "Инвер парк" северноирски шампион покушаће да настави свој историјски поход, али ће против себе имати далеко искуснијег ривала, који жели да већ у првом мечу направи велики корак ка наредној рунди (21.00).

21. 07. 2026. у 07:06 >> 07:06

Коментари (0)

ХИТНО ПРЕКИНУЛА НАСТУП У ХРВАТСКОЈ: Познато стање Драгане Мирковић