СЕЋАЊЕ НЕ БЛЕДИ: Одржан други Меморијални турнир Момчило Моца Вукотић - на терену више од 1.000 фудбалера

Танјуг

23. 06. 2025. у 11:01

Други меморијални турнир Момчило Моца Вукотић минулог викенда одржан је на Ади Циганлији.

СЕЋАЊЕ НЕ БЛЕДИ: Одржан други Меморијални турнир Момчило Моца Вукотић - на терену више од 1.000 фудбалера

ФОТО: ФК Партизан/приватна архива/Архива Борбе

У организацији Фудбалског клуба 011, другу годину узастопно одигран је турнир у знак сећања на некадашњег легендарног играча Партизана и бившег репрезентативца, уз учешће 63 екипе и више од 1.000 младих фудбалера узраста од седам до 15 година.

На теренима Фудбалског савеза Београда и ФК 011 одиграно је више од 100 утакмица, а после велике борбе и много узбуђења прва места освојили су: ШФ Кариоке (2010. годиште), ФК Синђелић (2011. годиште), ФК Вождовац (2012. и 2014. годиште), ФК 011 (2013. годиште), ШФ Звездица (2015. годиште), ФК Динамо Панчево (2016. годиште), ФК Партизан (2017. годиште) и ШФ Wиннер (2018. годиште).

Турнир су посетили стручног штаба Партизана Срђан Благојевић и његов помоћник Дејан Фијала, као и бивши истакнути првотимац црно-белих Звонко Варга.

На идеју да се покене овај мемројални турнир дошли су синови Моце Вукотића, а предлог су оберучке прихватили челни људи ФК 011, чији је члан Вукотићев унук.

- Моца Вукотић је обележио читаву једну епоху Партизана, а својим спортским резултатима на својеврстан начин задужио је српски фудбал и овај турнир је манифестација којом чувамо сећање на његов лик и дело. Прошле године учествивало је осам екипа и то само у кадетској конкуренцији и веома смо поносни што је овај турнир све масовнији и што је организација протекла на највишем могућем нивоу. Жеља нам је да од следеће године Моцин меморијал добије и међународни карактер, да наши гости буду и инострани тимови, а већ сада имамо најаве да ће учешће узети више од 150 екипа - рекао је први човек ФК 011 Игор Зихерл.

На теренима ФК 011 настављају и у наредним данима с обзиром да ће од 23. до 27. јуна бити одржан и Бенфикин летњи камп, што је последица успешне пословно-техничке сарадње са славним португалским клубом, а руководство клуба увелико врши припреме и за наредну такмичарску сезону у којој ће ФК 011 први пут учествовати у Кадетској лиги Србије.

Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАПАД У ШОКУ! Русија слави, ово је чекала од 2022!

ЗАПАД У ШОКУ! Русија слави, ово је чекала од 2022!

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... ствари се мењају. И то више не полако.

05. 11. 2025. у 13:58

Коментари (0)

ПСУЈЕШ ГА УВИЈЕК, КАД ГА И НА СЛИЦИ ВИДИШ... Овако су босански навијачи реаговали на смрт српског тренера, Младена Жижовића, на утакмици