ПАРТИЗАН У ПРОБЛЕМУ? Црно-белима за лиценцу за европска такмичења недостаје 6.000.000 евра а рок је кратак!
ФК Партизан закључно са 31. мартом (понедељак) мора да преда "чисте папире" пословања и документацију како би гарантовали за лиценцу за европска такмичења.
ФОТО: ФК Партизан
"Телеграф" јавља да Партизану недостаје око 6.000.000 евра како би наредног лета имали права да наступају у Европи и подсећа да последње две сезоне београдски тим није играо у европском такмичењу, што се осетило кроз финансије.
Ту су и дугови црно-белих...
- Новац потражују држава Србија, бивши тренери, бивши и садашњи играчи, који морају да буду намирени или да потпишу репрограме, односно одлагање исплате дуговања како би клуб то морао да правда пред ревизорима Европске куће фудбала и прође мониторинг који значи европску лиценцу.
Највише новца Партизан дугује држави за порез и у овом кварталу потраживање износи око 4.000.000 евра. С тим да црно-бели могу да одложе дуг, али уз услов да пре тога плате прошлогодишњи репрограм, што такође није мало.
Приде, на списку су бивши тренери, играчи, фудбалери актуелног кадра, од којих неколицини истичу уговори у јуну месецу, са јасном тенденцијом да неће бити продужени, те поменута чињеница прави додатни проблем Привременој комисији.
Неколицина бивших играча је поднела и тужбе, не желе да се јаве на телефоне за евентуални договор, а постоје и они који су на позајмицама (Жоао Грималдо, Леонард Овусу. Кервин Аријага...), који ће у тренутним околностима, због личне ситуације, тешко пристати на репрограме - пише "Телеграф".
Препоручујемо
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! У реци пуној крокодила одржаће се олимпијска трка у веслању!
25. 03. 2025. у 12:58
ПОПИО ХЛАДНО ПИВО И УМРО! Тенис завијен у црно: Преминуо некада седми играч света
25. 03. 2025. у 12:38
ДОМАЋИ ЗАДАТАК НА ТЕМУ "ТРЕНЕРСКИ ПОСАО": Керик ради сјајне ствари на клупи Јунјатеда који је све ближи пласману у Лиги шампиона!
ОД доласка некадашњег "војника" Сер Алекса Фергусона Јунајтед игра одлично, попео се на треће место, а вечерас га очекује још један веома тежак задатак јер гостује на "Виталитију" где ће га дочекати разиграни Борнмут (21.00).
20. 03. 2026. у 07:10
ПУТИН ЈЕ УПРАВО КЛЕКНУО ПРЕД ЊИМ! Ово ни у цркви није урадио председник Русије (ВИДЕО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и - спортске догађаје. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" везане су за Италију. У тој земљи је окончан спектакл - Зимске параолимпијске игре 2026, а тамо су Руси урадили оно што Запад није могао ни да сања. А руски председник Владимир Путин је због тога и те како одушевљен, те је решио да нестварне хероје хитно одликује. Пред једним од њих је и клекнуо.
19. 03. 2026. у 19:58
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)