ЈУНАЈТЕД НАПРАВИО ОЗБИЉАН РЕЗ: Енглески великан се одлучио за овај потез
ФУДБАЛСКИ клуб Манчестер Јунајтед је прошле године поделио отказе за 250 запослених, а сад отпушта још најмање 150, а можда и 200 људи, у склопу трансформације и финансијске консолидације, саопштено је данас са "Олд Трафорда".
ФОТО:ЕПА
У саопштењу се наводи да "црвени ђаволи" мора да трансформише своју корпоративну структуру као део низа додатних мера за побољшање финансијске одрживости клуба и повећање оперативне ефикасности.
Истиче се да план трансформације има за циљ да врати клуб у профитабилност после пет узастопних година губитака од 2019.
- Ово ће створити солиднију финансијску платформу из које клуб може да улаже у успех мушког и женског фудбала и побољшану инфраструктуру. У оквиру ових мера, клуб предвиђа да би око 150-200 радних места могло бити угашено, уз консултације са запосленима. Ово ће бити ново смањење броја запослених поред 250 отпуштених прошле године - стоји у клупском саопштењу.
Уз озбиљне финансијске проблеме, клуб има и кризу резултата годинама уназад. Последњу, 20. титулу првака Енглеске освојио је 2013. године.
Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ЛУКА ДОНЧИЋ СЛАГАО ЦЕО СВЕТ! Испливала мрачна тајна словеначког кошаркаша
24. 02. 2025. у 12:15
"МА, КАКВА НБА ЛИГА, ХОЋУ ДА ИГРАМ У СРБИЈИ!" Звезда Русије изненадила многе
23. 02. 2025. у 18:40
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за недељу
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила неколико занимиљвих предлога.
21. 12. 2025. у 07:00
СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
17. 12. 2025. у 15:11
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)