"ПРЕКИДАМО САРАДЊУ": Италијански тренер напушта место селектора Летоније
Италијански тренер Лука Банки рекао је да ће у септембру напустити место селектора кошаркаша Летоније, одмах по окончању предстојећег Европског првенства.
FOTO: EPA
Тренер кошаркаша Ефеса у којем је потврдио да ће у септембру, после четири године на клупи, завршити мандат селектора Летоније, како пише литвански портал "Баскет њуз"
- Кад сам продужио уговор до краја Европског првенства ове године знали смо и ја и људи из Савеза да после тога више нећемо сарађивати - рекао је Банки који је сезону почео као тренер Виртуса, а сад предводи Ефес.
Банки (59) је предводио Летонију до највећег успеха у историји, првог пласмана на Светско првенство 2023. године, а затим и до петог места на тој планетарној смотри.
Летонија је једна од четири државе домаћина предстојећег Европског првенства које ће бити одржано од 27. августа до 14. септембра.
У главном граду Летоње Риги биће одиграна једна од четири групе, као и нокаут фаза од осмине финала до финала.
Уз Летонију, домаћини ЕП биће и Кипар, Финска и Пољска.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
Препоручујемо
И СЛЕДЕЋЕ СЕЗОНЕ У ИСТОМ КЛУБУ: Дрча није готова са Фенербахчеом
05. 02. 2025. у 23:00
КАНАЂАНИН НИКАКО НЕ ЛЕЖИ СРБИНУ: Миомир Кецмановић елиминисан на старту турнира у Даласу
06. 02. 2025. у 08:50
НИКО КАО БОЛОМБОЈ: Ево у чему је центар Црвене звезде доминантан у Евролиги
06. 02. 2025. у 11:04
ГОЛЕАДА НА "ПАРКУ ПРИНЧЕВА": Очекујте галактички фудбал у обрачуну два европска гиганта!
У најзвучнијем окршају групне фазе Лиге шампиона, актуелни првак Европе Париз Сен Жермен дочекује моћни Бајерн Минхен на „Парку принчева“ (21.00). Оба тима имају максималан учинак након уводна три кола, а победник овог двобоја биће корак испред свих у трци за прво место.
04. 11. 2025. у 07:20
"РЕКАО ЈЕ ДА ТО ВИШЕ НЕЋЕ ЈЕСТИ.... И ПОТОМ ЈЕ УМРО" Фудбалер Радничког о моменту кад је преминуо тренер Младен Жижовић
УЖАСНЕ вести погодиле су српски фудбал. На утакмици Младост - Раднички преминуо је тренер Крагујевчана Младен Жижовић. У неверици због ове трагедије је играч овог клуба Мехмед Ћосић.
04. 11. 2025. у 13:30
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)