ТО СУ СРБИ: Сергеј Милинковић Савић добио вредно признање у Саудијској Арабији

СРБИ доминирају у Саудијској Арабији. Због добрих наступа награђен је фудбалер Ал Хилала Сергеј Милинковић Савић.

ТО СУ СРБИ: Сергеј Милинковић Савић добио вредно признање у Саудијској Арабији

Фото: EPA-EFE/STRINGER

Он је проглашен за најбољег играча месеца новембра и децембра. У том периоду је одиграо пет мечева у првенству Садијске Арабије и остварио учинак од четири гола и једне асистенције.

Поред тога сјајне партије пружа и у азијској Лиги шампиона. Сјајни везиста је у том такмичењу на шест мечева групне фазе постигао три поготка.

Колико Срби бриљирају у тамошњем првенству најбоље се види по томе да је за најбољег играча септембра био проглашен Александар Митровић, док је у октобру најбољи голман био Предраг Рајковић.

Учинак Сергеја у првенству

Милинковић Савић је ове сезоне у шампионату Саудијске Арабије на 13 утакмица постигао шест голова и уписао три асистенције.

Ал Хилал је тренутно други на табели са 34 бода, има два мање од првопласираног Ал Итихада.

Бонус видео: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.

19. 06. 2026. у 07:02

Коментари (0)

НАЈБОЉА УТАКМИЦА НА МУНДИЈАЛУ ДО САДА! Уругвај и Зеленортска Острва приредили спектакл за памћење!