"ПА ШТА, ВЕЋ САМ НАЈБОЉИ У ИСТОРИЈИ!" Кристијано Роналдо се не хвата за скромност када о овоме прича
КРИСТИЈАНО Роналдо никада није крио да има жељу да каријеру оконча са 1.000 голова, али открио је да неће жалити уколико не оствари то достигнуће.
FOTO: AP/Tanjug
Португалац је до сад постигао 908 голова и најбољи је стрелац у историји фудбала.
- Сада свој живот гледам као да живим у тренутку. Више не могу да гледам дугорочно. Јавно сам рекао да желим да достигнем бројку од 1.000 голова, сада се све чини лако, прошлог месеца сам постигао 900. Ради се о томе да живим у тренутку, морам да видим како ће моје ноге да одговоре на напоре у наредних неколико година - рекао је Роналдо, а пренео "Гол".
Када је репрезентација у питању, уписао је 216 наступа и био је стрелац 133 пута.
- Ако достигнем 1.000 голова, то је добро, али ако не, већ сам фудбалер са највише голова у историји - закључио је један од најбољих фудбалера свих времена.
Председник Фудбалског савеза Португала Фернандо Гомеш рекао је да Роналдо без икакве сумње заслужује награду Платинум Qуинас (изванредан амбасадор своје земље).
- о је најпрестижнији трофеј и ако постоји амбасадор Португала који је заслужује, то је Кристијано Роналдо. Служио је државном тиму више од 20 година. Ако је неко показао љубав представљајући португалски тим, то је Кристијано Роналдо. Изванредни амбасадор који осећа дрес и осећа Португал - навео је Гомеш.
Роналдо ће у петак у утакмици Лиге нација против Пољске (20.45) имати прилику да поправи голгетерски салдо и примакне се бројци од 1.000 погодака.
БОНУС ВИДЕО: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо
НАВИЈАЧИ СУ ЗАПАЊЕНИ: Прво сазнали да се Новак Ђоковић повредио, а сад и ово!
12. 11. 2024. у 14:49
БОМБА НА КЛУПИ СРБИЈЕ! "Орлови" добили селектора каквог нису могли ни сањати
12. 11. 2024. у 14:30
ПОГИНУО ФУДБАЛСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ! Пре две године избегао смрт правим чудом, данас није!
12. 11. 2024. у 13:44
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)