МИТАР ЗНА КАКО: Најбољи стрелац у историји Србије на Мундијалима тресао мрежу Швајцарцима!

Недељко Иљукић

08. 10. 2024. у 15:34

АЛЕКСАНДАР Митровић је вратио осмех на своје, али и лице свих у фудбалској репрезентацији Србије. Најбољи стрелац у историји нашег националног тима се појавио на припремама за два септембарска меча Лиге нација са Данском и Шпанијом и атмосфера у кампу "орлова" је одмах достигла жељени ниво.

МИТАР ЗНА КАКО: Најбољи стрелац у историји Србије на Мундијалима тресао мрежу Швајцарцима!

FOTO: FSS

Судећи по сликама које долазе из спортског центра ФСС у Старој Пазови, Александар Митровић је више него спреман и оран већ за дуел са Швајцарском. А ако ико зна како се дају голови Швајцарцима, зна ваљда Митровић.

Он је на два последња велика такмичења на којима смо се срели са овом селекцијом, два пута затресао њену мрежу. Нажалост, поражени су "орлови" у оба случаја, на Мундијалу у Русији 2018. (1:2), па и на Мундијалу у Катару 2022. године (2:3), али је на обе утакмице Митровић слао лопте иза леђа Зомера, па Кобела.

Иначе, све наше претходне селекције, па и Србија одиграле су са Швајцарском до сада укупно 15 утакмица. Све је почело још давне 1933. године пријатељском утакмицом у Цириху (4:1 за домаћина), а до сада је наша репрезентација забележила шест победа, пет ремија и четири пораза уз гол-разлику 32:21.

Занимљиво, као селекција Србије још немамо тријумф над Швајцарцима, па је меч Лиге нација у суботу у Лесковцу прва прилика за то.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али плавци се неће предати без велике борбе

ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе

Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.

03. 02. 2026. у 07:00

ОПЕТ ЈЕ ЗГРОЗИЛА РУСИЈУ: Ево шта је сад урадила тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу

ОПЕТ ЈЕ ЗГРОЗИЛА РУСИЈУ: Ево шта је сад урадила тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу

Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је дуго, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Али једна украјинска тенисерка се (поново) побринула за другачије вести. И изнервирала Русе, изнова.

03. 02. 2026. у 15:34

Коментари (0)

ЉУБАВ, РАЊИВОСТ И ХУМАНОСТ: Слобода Мићаловић и Игор Ђорђевић у уметничком делу које отвара очи и срце