РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: Србин одбио да дође у Москву, а истински хаос је направио - у Италији!
Русија је "удомила" не мали број српских спортских радника и активних спортиста, у фудбалу их има можда и највише, али се тамошња "српска колонија" неће увећати, иако се чинило да ће то бити случај.
FOTO: FK Crvena zvezda
Наиме, руска новинска агенција "РИА Новости" јавила је да је Филип Костић одбио позив Спартака да пређе у тај клуб из Москве (чији је тренер Дејан Станковић).
Позивајући се на италијански "Тутоспорт", поменута агенција јавља да је одбио и позиве (свог некадашњег клуба) Ајнтрахта, али и Саутемптона, Кристал паласа и Ал Аина.
Међутим...
То је само део новонастале заврзламе!
Како јавља италијански "Кјамарси Бомбер", прича око досадашњег српског репрезентативца је много компликованија.
Ево и како:
"Турски Гала Хабер је објавио да је Костић поново одбио понуду Галатасараја, који је на Јувеов сто ставио позајмицу, али и потом право куповине за осам милиона евра, што би постала обавеза уз испуњавање одређених услова. Притом би сам Србин потписао трогодишњи уговор по коме би му припало три милиона евра по сезони.
Након првих позитивних знакова, сада постоје страховања да ће се поново чути 'Не!' од Костића, који се није нашао на Јувентусовој листи пријављених фудбалера за Лигу шампиона, али је решен да оде само ако се врхунски европски тим заинтересује за њега. У супротном, Србин ће остати терет на леђима Јувентуса, и то уз ризик да не игра целе сезоне".
"Србин загорчава живот тренеру Јувентуса"
Поменути италијански портал подсећа и на следеће:
"Турска фудбалска пијаца је (због тога што тамо дуже траје прелазни рок, прим. аут.) последњи спас за многе клубове који би да се реше вишкова. Фиорентина се изгледа решила Барака и Брекала, Наполи Осименовог терета, а чак се и Јуве бави чистком своје екипе ослањајући се на турско тржиште. Али, поменуто српско крило загорчава живот тренеру Јувентуса, јер је одбило сваку понуду која је пред њега стављена, од Фиорентине до Арабије, преко Саутемптона.
Сада је Галатасарај дошао на ред. Прва понуда је била одбијена, минуле ноћи се десила друга, а иако се испрва чинило да ју је Србин прихватио - постоји бојазан да ће се опет чути његово 'Не'".
Филип Костић - биографија
Подсетимо, Костић је у "Јуве" стигао из Ајнтрахта 2022. године, а у претходне две сезоне одиграо је 66 мечева за гиганта из Торина и трипут био стрелац.
Претходно је овај 31-годишњак из Крагујевца (Филип Костић је рођен 1. новембра 1992) играо за крагујевачки Раднички, Гронинген, Штутгарт и ХСВ.
До сада је забележио 64 наступа за репрезентацију Србије, у чијем дресу је и доживео повреду лигамената колена на старту ЕУРО 2024, у 43. минуту меча Србија - Енглеска.
Бонус видео: ЧИЈЕ ЈЕ КОСОВО? Малишани Црвене звезде су у Москви овако реаговали на повике руских навијача (ВИДЕО)
Препоручујемо
РАДОВАО СЕ ПРЕ ВРЕМЕНА? Јаник Синер усред Ју-Ес опена "лети" из тениса због допинга?!
04. 09. 2024. у 16:30
ПРЕДРАГ РАЈКОВИЋ ДОБИО ТРЕЋЕ ДЕТЕ! Нећете веровати које име је дао ћерки
05. 09. 2024. у 12:29
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Владимир Путин управо урадио
Русија и Америка, али и Француска, део су најновије вести која великом брзином обилази планету.
08. 01. 2026. у 23:35
ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице
БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.
09. 01. 2026. у 08:42
Коментари (0)