СЈАЈНО! Србија победила Украјину на почетку Европског првенства за фудбалере до 17 година (ВИДЕО)

Новости онлине

20. 05. 2024. у 19:00 >> 17:52

Кадетска фудбалска репрезентација Србије свладала је екипу Украјине на почетку Европског првенства за кадете на Кипру резултатом 1:0, голом Душана Макевића.

Србија је боље почела меч - и тад га и решила.

Већ после два минута Макевић је фантастичним поготком са дистанце успео да матира Макаренка:

КЛИКНИ И ОСВОЈИ 3000 БОНУС
ДОБРОДОШЛИЦЕ БЕЗ ДЕПОЗИТА

На крилима раног вођства, изабраници Јована Дамјановића нападали су и ређали шансе пред украјинским голом, али није било промене резултата ни до великог предаха, ни у наставку.

У другом делу утакмице резервисти укарајинског састава су показали сав свој квалитет. Украјина је почела да напада а Редушко је правио доста проблема Србији. Као херој наше репрзентације у другом полувремену истакао се голман Вукашин Јовановић који је "скинуо" неколико сигурних прилика противничке екипе.

Оно што је најважније, успели су српски кадети до краја меча да одбију све налете и убележе прва три бода на Европском првенству. Наредни меч Србија игра против домаћина Кипра у четвртак од 19.30, а потом следи и треће коло, против Чеха.

Кипрани ће свој први меч на овом првенству играти вечерас од 19.30 против селекције Чешке, а две најбоље екипе из групе пролазе даље.

КРАЈ! Србија - Украјина 1:0

Друго полувреме:

90' + 6' -  Крај меча! Србија је победила Украјину!

90' + 5 - Костов добија жути картон. Наши момци из све санге чувају резултат!

90' + 1' - Опет украјинци у сјајној прилици преко Попова, али још сјајнији голман Јовановић.

90' - Још шест минута судијске надокнаде.

86' - Дамјановић врши измену! Премовић улази уместо Цветковића.

77' - Последња измена за Украјину, уместо Богданова улази Попов.

71' - Младеновић се повредио! Селектор је принуђен да мења и уместо њега у игри је Ђорђевић.

68' - Још две измене прави селектор Украјине. Вакулук и Денисов улазе уместо Бондара и Оличенка, а и Јован Дамјановић мења. Улази Дамјановић уместо Костића.

63' - Степанов је сјајно истрчао контру. Опасна прилика за Украјину опет, али Јовановић опет фантастичан!

61' - После грубог старта Стрилчук је зарадио жути картон!

57' - Каква грешка Макевића. Изгубио је лопту, потом пробао да заустави Степанова, али није успео. На срећу, ту је Јовановић који опет брани.

56' - Пробао је Василић, али није био прецизан. Остаје и даље минимална предност за Србију.

52' - Поново прете Украјинци. Редушко прави озбиљне порблеме Србији, али Јовановић поново сјајно брани.

47' -  Одмах је Редушко био у озбиљној прилици али је Јовановић зауставио шут. Након овога се и побунио па је добио жути картон.

46' - Почело је друго полувреме! Украјински селектор је направио измену. Уместо Драгана ушао је Сорока. Ушао је и Редушко уместо Лусина

Прво полувреме:

45' + 3' -  Крај првог полувремена! После рљаног вођства, наставили су наши момци да играју леп, офанзиван фудбал, али није било промене резултата. Украјина је запретила неколико пута искључиво из индивидуалних грешака српских играча.

45' + 2' - Сјајан шут Костова из слободног ударца, али је Макаренко успешно одбранио.

44' - Велика прилика за Украјину! Степанов је после грешке српске одбране побегао, био један на један са Јовановићем, али на срећу промашио и Србија и даље води.

38' -  Бубоња је добио жути картон! Са жељом да заустави комнтру Украјне непрописно је стартовао и судија га је јавно опоменуо. Након њега и Младеновић је зарадио жути картон.

35' - После аута Степанов је имао огромну шансу за Украјину, али је Јовановић био сјајан и спречио сигуран погодак!

32' - Штета! Сјајно је Костић прошао, али нико после његовог центаршута није успео да дође до лопте.

30' - Први пут су Украјинци запретили. Бондар је покушао али није био прецизан. Корнер за Украјну.

26' - Опао је темпо игре. Србија држи лопту у поседу и мирно чува резултат. Украјинци и даље без ударца на гол. Судија је прекинуо меч да би се играчи освежили, због високих температура на Кипру.

16' - Сјајно играју изабраници Јована Дамјановића. Цветковић је имао две прилике, али нажалост од свега, само корнер.

10' - Још једна добра шанса за Србију. Бубања је покушао али изборио је само корнер.

6' - Ево и како је Србија повела!

3' - Душан Макевић постигао прелеп гол са неких 20ак метара. Стао је, иградио себи позицију за шут, а Макаренко је само могао да извади лопту из мреже!

2' - ГОЛ! Србија води! Макевић.

1' - Меч је почео! Први су са центра кренули репрезентативци Србије.

САСТАВИ:

Србија(4-3-3): Јовановић - Бубања, Рогановић, Милосављевић, Стојановић(капитен) - Костић, Макевић, Василић - Костов, Цветковић, Младеновић

Украјна(4-3-3): Макаренко - Стрилчук, Дихтар(Капитен), Тертак, Шелекета - Оличенко, Драган, Луисин - Бондар, Степанов, Боданов

Уочи меча

На Кипру се одржава тзв. "У-17" првенство Европе у фудбалу, а на њему, после меча са Украјинцима, наши кадети три дана касније играју са домаћином од 19.30, те у истом термину, на затварању групне фазе, против Чешке 26. маја. Две најбоље селекције из групе обезбедиће пласман у четвртфинале Европског првенства.

Селектор Јован Дамјановић и кадетска фудбалска репрезентација Србије / Foto: Printskrin/Twitter/@FSSrbije

Селектор српских кадта, Јован Дамјановић, жели да младе наде нашег фудбала упознају Европу с оним шта знају.

- Велика је привилегија седети овде и бити гост Кипра на Европском првенству. Желимо да покажемо да играмо добар фудбал, да презентујемо свој стил који нас одликује, да сви виде таленат наших играча. Ићи ћемо утакмицу по утакмицу, морамо сваког да поштујемо, неће бити лаког ривала. Утакмице у квалификацијама показале су да умемо да играмо добар фудбал. Овај турнир може нам донети велике ствари, али сада је фокус на првом мечу.

О томе како играју наши кадети биће тек више речи, али за оне који су можда пропустили, ево једног од голова - у режији Василија Костова:

Наше импресије су веома добре, организација је одлична. Видим страст код људи из УЕФА, код домаћина. Време, услови, терени, хотел… Све је на врхунском нивоу. Имали смо тренинг на једном од терена, очигледно је да је био доведен до перфекције. Моја искуства овде досад су позитивна. Знам да моји играчи имају квалитет за велике ствари, али морамо да поштујемо све. Желимо да прођемо групу, а након тога – све је могуће за нас.

Иначе, кадетска репрезентација Србије је уочи одласка на Европско првенство на Кипру посетила цркву Ружица на Калемегдану, где ју је угостио и пожелео срећу уочи одласка у Ларнаку јереј др Србољуб Убипариповић.

Кадети Србије испред цркве РУжице на Калемегдану / Foto: Printskrin/Twitter/@FSSrbije

Пратите и кадете, али и оно што и остали "орлови" раде - на спортским страницама портала "Новости".

На сасвим сте добром месту.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

СВЕТ ЈЕ У ЧУДУ: Роџер Федерер је управо изјавио ово о Нолету - Новак Ђоковић гледа и не верује!

Веровали или не, али... Заиста се то и десило: Роџер Федерер је признао да није исказивао "заслужено поштовање" према Новаку Ђоковићу када се Србин појавио као претендент на светски трон.

11. 06. 2024. у 20:47