ЗВЕЗДА И ДАЉЕ ГАЗИ: Шампион остварио нову победу у Суперлиги (ФОТО/ВИДЕО)

08. 05. 2024. у 20:21

ДОШЛА је Црвена звезда у Лучане да одигра утакмицу без резултатског значаја, али упркос томе црвено-бели су тријумфовали против Младости са 1:0 у 34. колу Суперлиге Србије.

Овај сусрет имао је лепу увертиру. Домаћин је приредио шпалир за тим из Београда и тако им честитао освајање првенства. Потом је капитен Иван Милошевић поклонио цвеће Александру Драговићу.

Промешао је карте Владан Милојевић пред овај меч, с обзиром на то да је клуб са "Маракане" победом против ТСЦ-а у прошлој рунди званично освојио титулу и постао седми пут узастопно шампион.

Доста младих играча добило ја шансу од старта дуела. На терену су се нашли Огњен Мимовић, Виктор Радојевић, Јован Шљивић и Урош Сремчевић.

Прво полувреме није било претерано садржајно. Саша Стаменковић на једној и Омри Глазер на другој страни нису имали много посла током првих 45 минута. Гости су имали већи посед, но нису озбиљно запретили.

Појачала је Звезда ритам у другом делу утакмице. Посегао је Милојевић за изменама, послао је на терен Мирка Иванића, Ин Беома Хванга и Жан-Филип Краоса и одмах су црвено-бели постали опаснији.

Управо је репрезентативац Обале Слоноваче на додавање Иванића погодио стативу у 58. минуту. Могла је и Младост до предоности, али ударац Силуеа Догниманија је зауставио Глазер.

Тренутак одлуке на утакмици десио се у 68. минуту када је Александар Драговић затресао мрежу домаћина. Он се нашао на правом месту и након што се лопта одбила од Александра Варјачића сместио ју је иза леђа Стаменковића.

До краја утакмице није било промене резултата, две прилике да се упише у стрелце пропустио је и Шериф Ендијај. На крају је Звезда стигла до треће победе у плеј-офу.

Црвено-бели су први на табели са 87 бодова, Лучанци су на седмом месту са 43.

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА НА "МАРАКАНИ": Гол којим је Звезда повела у Куп дербију