ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Душан Тадић и Фенербахче после драме остали без полуфинала

Часлав Вуковић

18. 04. 2024. у 23:56

ФУДБАЛЕРИ Фенербахчеа завршили су учешће у Лиги конференција пошто су након пенала елиминисани од Олимпијакоса укупним резултатом 3:4.

Грчки клуб је у првом мечу у Пиреју тријумфовао са 3:2 и успео је ту предност да сачува и тако се први пут у историји нађе у полуфиналу неког такмичења под окриљем УЕФА.

Успео је тим из Истанбула да надокнади минус од једног гола из прве утакмице. С обзиром на то да је домаћин до предности дошао већ у 11. минуту преко Ирфана Џана Кахвечија очекивало се да ће још агресивније нападати ка голу Константиноса Цолакиса. Ипак, резултат је до краја меча остао непромењен.

Гости су могли да избегну пенале да је Винсент Ибора имао мало више среће у 104. минуту. Он је шутирао главом, али су мало Доминик Ливаковић, мало статива спасили тим Исмаила Картала да не прими гол.

У другом продужетку није било узбуђења. Једино вредно помена било је искључење Андреаса Ентоја који је у скоку лактом у главу ударио Џенгиза Ундера и због тога му је показан други жути картон.

Пошто је 1:0 био коначан резултат након 120 минута фудбала на стадиону "Сукру Саракоглу" пенали су одлучили ко ће отићи међу четири најбоље екипе.

На крају је разлог за славље имао Олимпијакос који је био прецизнији са 11 метара. За госте су погађали Ел Каби, Орта и Масурас. Ливаковић је зауставио ударце Ел Арабија и Родинеја. На другој страни прецизни су били Бачуаји и Ђику, док је Цолакис успео да одбрани шутеве Тадића, Ундера и Бонућија.

Ни Андрија Живковић и његов ПАОК неће играти у полуфиналу, пошто су изгубили у реваншу од Брижа у Солуну са 2:0 и са укупних 3:0 завршили су учешће у трећем по квалитету европском такмичењу.

Ипак, Србија ће имати представника у полуфиналу Лиге конференције. У питању је Никола Миленковић који је са Фиорентином успео да елиминише Викторију Плзењ у четвртфиналу.

(Ђутгла 33, 45)

БОНУС ВИДЕО: КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Они се не кладе због лове, лову имају, кладе се због страсти

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ШОК: Карлос Алкараз избачен са турнира у Мадриду! Имитирао Надала, па морао да пакује кофере, као и Рафа (ВИДЕО)

Карлос Алкараз је на АТП Мадрид, турнир из серије 1000, стигао као двоструки узастопни шампион. На овом мастерсу је у уторак изједначио рекорд Рафаела Надала по броју узастопних победа (14), али је већ у среду елиминисан.

01. 05. 2024. у 18:13