ЛУДНИЦА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Реал се осветио шампиону Европе, невероватан меч у Манчестеру

Александар Илић

17. 04. 2024. у 23:49

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија дочекали су Реал Мадрид, док је Бајерн Минхен у реванш мечу четвртфинала Лиге шампиона играо против Арсенала. Ни продужеци нису дали победника, меч је завршен резултатом 1:1, а последњег полуфиналисту дали су пенали, где се боље снашао Реал (3:4)

Бајерн је у Минхену савладао екипу Арсенала. Након 2:2 у Лондону, Баварци су славили 1:0 на Алијанц арени.

Доста узбудљивије било је у Манчестеру.

Реал и Сити сз први меч завршили резултатом 3:3. Доста се очекивало и од реванш сусрета, прштало од фудбала јесте, а до последњег тренутка било је драматично.

Гледали су навијачи на Етихаду једну узбудљиву утакмицу. Након прошлогодишњих 4:0 за домаћина, Шпанци су дошли са намером да се освете. Било је то јасно већ у 12. минуту када је Реал дошао до вођства.

Одлично је Белингем примио лопту на средини терена, проследио је даље, да би на крају она дошла до Винисијуса. Бразилац је проиграо Родрига који је испрва погодио Едерсона, али му се лопта одбила на ногу, из друге шансе није имао права на грешку.

Већ од наредног напада имао је Сити иницијативу. Претио, неколико пута преко Кевина де Брујнеа, а најбољу шансу у 19. минуту имао је Ерлинг Халанд погодивши пречку.

Нису грађани одустајали до полувремена, а Андреј Лунин показао је завидан квалитет, те да није случајно чувар мреже "краљевског клуба".

Притисак од старта другог дела меча домаћина. У неколико ситуација Лунин се нашао на великим искушењима, а већ у 51. минуту несмотреност Наћа могла је много да кошта госте. Успео је везиста Реала да предрибла свог голмана и умало пошаље лопту у мрежу, искупио се у пресудном тренутку.

Енглески представник није одустајао, претио је Џек Грилиш у 70. минуту, није било лако, али је голман Реала укротио лопту.

Сломио је Сити отпор Реала у 76. минуту. Притискао је домаћин и дочекао грешку ривала. Доку је убацио лопту, неспретно је реаговао Антонио Ридигер и на ногу бацио лопту Белгијанцу који је лако затресао мрежу.

Могао је Де Брујне да израсте у великог хероја меча. Прво је шутирао крај гола, потом у 82. минуту промашио зицер. Шутирао је преко гола голмана гостију.

Нудио се Реал домаћину до краја меча, али није срећа била наклоњена момцима у плавим дресовима, Де Брујне се прописно испромашивао, тако да је дуел ушао у продужетке.

Продужеци

Одржавали су момци у плавим дресовима интензитет и у додатном периоду. Покушавали да угрозе гол гостију, а повреда Винисијуса у 100. минуту забринула је навијаче гостију.

Занимљиво је да је до краја првог продужетка Сити извео 17 корнера, а Реал тек један.

Недуго након њега Ридигер је имао прилику да матира Едерсона, био је Немац заборављен у петерцу ривала, али није успео да затресе мрежу.

Живнуо је у другом продужетку Реал. Васкез је у 111. минуту шутирао са ивице шеснаестерца, преко гола Едерсона.

Деловало је да су оба тима задовољна и да ће своју срећу тражити на пенал рулету.

Пенал серија 3:4

Прва серија: Хулијан Алварез био је сигуран за Сити. / Лука Модрић био је непрецизан, скинуо је шут Едерсон.

Друга серија: Бернардо Силва је шутирао лежерно право у Лунина, посред гола. / Џуд Белингем био је сигуран.

Трећа серија: Матео Ковачић је извео, а Лунин одбранио. / Лукас Васкез имао је прилику да реалу донесе предност, искористио ју је.

Четврта серија: Фил Фоден је сигурно извео пенал. / Начо је лагано послао Едерсона у једну, а лопту у другу страну.

Пета серија: Едерсон је за Сити извео ударац са беле тачке, био је прецизан.  / Антонио Ридигер је Реал Мадрид одвео у полуфинале Лиге шампиона.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 09:22

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49