КОЛАПС! Астон Вила пријавила губитак од 119,6 милиона фунти на крају године

Марко Паунић
Марко Паунић

05. 03. 2024. у 14:58

Енглески фудбалски клуб Астон Вила пријавио је губитак од 119,6 милиона фунти на крају године, пренео је данас Би-Би-Си.

КОЛАПС! Астон Вила пријавила губитак од 119,6 милиона фунти на крају године

FOTO: Tanjug/AP

Прописи о профиту и одрживости (ПСР) дозвољаваја губитке од 105 милиона фунти у трогодишњем периоду, па Астон Вила може да се нађе у проблему када су будућа појачања у питању.

"Бројке су у складу са стратешким пословним планом и оквиру ПСР-а. Власници Астон Виле остају посвећени дугорочном и одрживом развоју клуба и радујемо се наставку реализације стратешког плана", наводи се у саопштењу клуба.

Улагања у инфраструктуру, академију, добротворне фондације и женски фудбал се одузимају од правила ПСР-а. Клубовима је такође дозвољено да надокнаде губитке настале током сезоне на коју је утицала пандемија ковида 19.

Астон Вила је на четвртом месту Премијер лиге и покушаће да избори пласман у Лигу шампиона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОЛЕАДА НА ПАРКУ ПРИНЧЕВА: Очекујте галактички фудбал у обрачуну два европска гиганта!

ГОЛЕАДА НА "ПАРКУ ПРИНЧЕВА": Очекујте галактички фудбал у обрачуну два европска гиганта!

У најзвучнијем окршају групне фазе Лиге шампиона, актуелни првак Европе Париз Сен Жермен дочекује моћни Бајерн Минхен на „Парку принчева“ (21.00). Оба тима имају максималан учинак након уводна три кола, а победник овог двобоја биће корак испред свих у трци за прво место.

04. 11. 2025. у 07:20

РЕКАО ЈЕ ДА ТО ВИШЕ НЕЋЕ ЈЕСТИ.... И ПОТОМ ЈЕ УМРО Фудбалер Радничког о моменту кад је преминуо тренер Младен Жижовић

"РЕКАО ЈЕ ДА ТО ВИШЕ НЕЋЕ ЈЕСТИ.... И ПОТОМ ЈЕ УМРО" Фудбалер Радничког о моменту кад је преминуо тренер Младен Жижовић

УЖАСНЕ вести погодиле су српски фудбал. На утакмици Младост - Раднички преминуо је тренер Крагујевчана Младен Жижовић. У неверици због ове трагедије је играч овог клуба Мехмед Ћосић.

04. 11. 2025. у 13:30

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!

ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.

04. 11. 2025. у 12:33

Коментари (0)

Вода – ресурс који Србија може да понуди свету