КАКВА ЛИГА ШАМПИОНА! Гол из видео-игрице и промашај(и) за памћење (ВИДЕО)

Новости онлине

20. 02. 2024. у 22:56

Лига шампиона је настављена у уторак, трећом од четри порције мечева осмине финала.

Интер и Атлетико Мадрид су у Милану одиграли занимљиву утакмицу, у којој је било "свега и свачега", а не и погодака све до завршнице када су домаћи неразури дошли до 1:1, а ПСВ и Борусија Дормунд су у Ајндховену ремизирали - тамо резултат био 1:1.

Промашај(и) за памћење и пресуда на крају

Екипа тренера Дијега Симеона је мало изненадила Интер на почетку меча, јер су гости из Мадрида били конкретнији и агресивнији, но успео је италијански тим да се ослободи тог притиска. И не само то.

Лаутаро Мартинез је после једног доброг шута са дистанце имао и зицер који је, нетипично за њега, промашио и то из срца шеснаестерца, али је то ништа наспрам онога што се десило резервисти Марку Арнаутовићу.

Након што је заменио Маркуса Тирама на полувремену, због повреде првотимца, Арнаутовић је у 64. минуту успео да промаши оно што нико на стадиону није мислио да је могуће - био је сам на углу петерца и лопту послао ван мете (ВИДЕО).

Искупио се у 79. минуту, и то након неколико изврсних одбрана Словенца Облака, који је правала мала чуда чинио испред мреже Атлетика.

Тада је резервиста Мадриђана, Реиналдо, кикснуо на 35-40 метара од свог гола, Лаутаро се стуштио ка Облаку који му је одбранио зицер (један од бројних прокоцканих на овом мечу), а на правом месту се, на левом крилу, нашао Марко Арнаутовић и постигао гол за победу Интера (ВИДЕО).

Сјајан гол "милионера" недовољан за тријумф

У Ајндховену, где је правду делио српски судија Срђан Јовановић, Борусија је више него добро парирала ПСВ-у, а иако је имала за нијансу мањи посед лопте, и нешто мање шутева (14-9), више их је упутила где треба (5-4) и, на крају крајева, кући "понела" резултат који јој одговара.

А до тог гола у гостима, који сада више не вреди као у неколико претходних деценија, када је баш то могло да одлучи ако је укупан резултат после 180 минута изједначен, дошла је на сјајан начин.

Као у видео-игрици додавали су се "милионери" у 24. минуту, лопта је стигла десно до бившег играча ПСВ-а, Доњела Малена, а овај одлично шутирао, у ближи горњи угао - 0:1 (ВИДЕО).

Ипак, заслужени реми, иако им он није био у плану пред почетак овог меча, Холанђани су изборили у 56. минуту. Тада је Матс Хумелс неопрезно стартовао над Маликом Тилманом, досуђен је пенал, а реализовао га је Лук де Јонг (ВИДЕО).

Ако вас фудбал занима, оно најважније у њему, али и оно најзанимљивије - пратите га на спортским страницама портала "Новости". На сасвим сте добром месту.

Распоред и резултати осмине финала Лиге шампиона

Уторак - 13. фебруар

Копенхаген - Манчестер сити 1:3 (1:2)

(Матсон 34 - Де Брујне 10, Силва 45+1, Фоден 90+2)

БОНУС САДРЖАЈ

Књига о нашем асу која је изазвала велику пажњу носи назив "Новак, париске приче". Прођите уз Новака све његове емотивне тренутке у упознајте га у једном потпуно другом светлу. На 320 страница, илустрованих до сада невиђеним фотографијама, представљен је живот славног тенисера.

Кликните ОВДЕ и поручите још данас ово ремек-дело које ће вас одвести на најславније тениске терене.

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52