ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Светско првенство у фудбалу - истовремено на три континента

Филип Милошевић

04. 10. 2023. у 17:46

Светско првенство у фудбалу 2030. године биће историјско. Први пут од како се игра ово такмичење, оно ће се одржати на три различита континента. У питању су Африка, Европа и Јужна Америка.

ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Светско првенство у фудбалу - истовремено на три континента

FOTO: AP/Tanjug

- Верујемо у велике ствари. Светско првенство 2030. године биће одржано тамо где је све и почело. Уругвај, Аргентина и Парагвај биће домаћини првих мечева Мундијала - објавио је Домингес.

Подсећамо да су Аргентина, Уругвај, Чиле и Парагвај поднели кандидатуру за организацију читавог Светског првенства 2030. године међутим дошло се до решења - о чему сведоче и речи Домингеса - да се део мечева одигра на тлу Јужне Америке, где је све и почело пре сто година, а да се остатак турнира потом одигра у земљама које могу да понуде бољу инфраструктуру, а то су - Шпанија, Португал и Мароко.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је стајала на путу нероазурима и 2010. године

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је стајала на путу "нероазурима" и 2010. године

ТАЧНО 15 година након чувеног полуфинала Лиге шампиона 2010. године, Барселона и Интер поново укрштају копља у истој фази, с тим што се сада први меч игра на Монжуику.

30. 04. 2025. у 06:00

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово

Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.

30. 04. 2025. у 16:19

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе