НЕСТВАРНА ЛИГА ШАМПИОНА! Ма, каква "моћна Барселона", какав "ПСЖ-ов дерби", голман дао нај-гол! (ВИДЕО)

19. 09. 2023. у 23:15 >> 23:59

УЕФА Лига шампиона, сезона 2023/2024, почела је изузетно узбудљиво.

НЕСТВАРНА ЛИГА ШАМПИОНА! Ма, каква моћна Барселона, какав ПСЖ-ов дерби, голман дао нај-гол! (ВИДЕО)

У мечу из "Звездине" групе најпре је до резултата 3:1 дошао Лајпциг, и то као гост Јанг Бојса, а онда је истим таквим епилогом, додуше у корист домаћина, решен дуел Манчестре ситија и Црвене звезде. Али, то је био само део, једна четвртина богатог програма у елитном друштву овог уторка.

У групи Е Фејенорд је са 2:0 победио Селтик и то у бирном дуелу. Стенгс је у судијској надокнади времена донео предност Холанђанима, а онда су Шкоти остали без првог од два искључена играча. Но, црвени картон Лагербилкеу није довео и до 2:0 јер је Паишао промашио пенал за Фејенорд, но након што је само три минута касније, у 68, и Холм морао превремено у свлачионицу, "келти" са голманом и осморицом играча у пољу нису могли да издрже. Фејенорд је, уз један поништени погодак, преко Јаханбакхша дошао до поменуте победе.

У тој групи Лацио је у 95. минуту на чудесан начин изборио реми.

Голман Проведел, кога ће Атлетико Мадрид памтити и по имену и надимку "Иван Грозни" донео је бод "небеско-плавима" нестварним поготком.

Најпре су "јорганџије" од 29. минута водиле, тада је прецизан био Бариос, а онда је непосредно пред последњи звиждук судије, после сјајног утрчавања, Проведел главом затресао мрежу свог колеге и одушевио не само "лацијале", већ све којима је фудбал драг.

Ево и како је то изгледало:

Милан и Њукасл су поделили плен, а попут Глазера у Манчестеру, одличан је био и голман "сврака", Поуп, са девет одбрана на путу ка 0:0. А у тој, групи Ф, дерби у Паризу добио је Пари Сен Жермен, који је Борусију Дортмунд победио са 2:0, и то разбивши њен бедем тек у другом полувремену. Мбапе је у 49. искористио пенал, а девет моинута касније асистенцију Витиње Хакими претворио у ненадокнадиву предност за "милионере".

И, коначно, у групи Х, Барселона је уз два гола и асистенцију Жоаа Феликса (а и поготке Левандовског, Гавија и аутогол Батаље) декласирао екипу Антверпа са 5:0, док је Порто као гост Шахтјора, и то у мечу одиграном у Хамбургу јер екипа из Доњецка због рата у Украјини мора да игра ван домовине, тријумфовао са 1:3.

Бонус видео: Навијање "делија" на почетку меча Манчестер сити - Црвена звезда

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52