КРАЈ ВЕЛИКЕ КАРИЈЕРЕ: Један од најбољих голмана икада се опростио од фудбала
ДОШЛО је време да се стави тачка на велику фудбалску каријеру. Легендарни италијански голман Ђанлуиђи Буфон одлучио је да се пензионише у 45. години.
ФОТО: АП
По многима један од најбољих чувара мреже свих времена после 975 утакмица решио је да се опрости од професионалног бављења фудбалом.
Последњу сезону провео је на голу Парме где је све и почело 1995. године. Осим са "млекаџије" бранио је још за само два клуба - Јувентус и Пари Сен Жермен.
Буфон је у каријери освојио 26 трофеја у клупској конкуренцији. Са Пармом Куп Италије, Суперкуп Италије и Куп УЕФА (1998/1999), са Јувентусом 10 титула првака Италије, пет Купова Италије, шест суперкупова Италије, а са ПСЖ био је првак Француске и освајач Суперкупа.
Једино што му недостаје у богатој ризници трофеја је пехар Лиге шампиона. Прилику да га освоји имао је три пута са "старом дамом" (2002/03, 2014/15, 2016/17).
Са репрезентацијом Италије за коју је бранио 176 пута био је првак света 2006. године. Има и друго место са Европског првенства 2012. године.
БОНУС ВИДЕО: СЛАЛОМ ЗА НАЈЛЕПШИ ГОЛ: Букари за "петарду" Звезде против Војводине
Препоручујемо
БРУКА У ПОДГОРИЦИ - ЛИНЧ ЗБОГ СРПСКОГ ДРЕСА: Хаос на трибини током међународне утакмице у Црној Гори
01. 08. 2023. у 22:50 >> 23:02
СРБИН ИЗНЕРВИРАО УКРАЈИНЦЕ: Филип Ђуричић повео Панатинаикос ка Лиги шампиона, невиђене сцене у Љубљани (ВИДЕО)
01. 08. 2023. у 21:38 >> 22:33
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова
МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.
15. 12. 2025. у 09:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)