УТАКМИЦА ВИСОКОГ РИЗИКА: Црногорци упутили апел навијачима пред дуел са Србијом
ФУДБАЛСКИ савез Црне Горе (ФСЦГ) позвао је данас све присталице домаћег тима на коректно навијање и без пиротехнике и увредљивих транспарената на мечу против Србије у групи Г квалификација за Европско првенство, које ће бити одржано у Немачкој наредне године, преноси агенција Мина.
FOTO: EPA
Мина подсећа да су ФСЦГ и Европска фудбалска унија (УЕФА) дуел Црне Горе и Србије, због очекиваног присуства већег броја домаћих и гостујућих навијача, као и регионалног ривалитета и такмичарског значаја, прогласили утакмицом повећаног безбедоносног ризика.
Председник Комисије за безбедност ФСЦГ Драгољуб Секулић изјавио је да су из тих разлога, у сарадњи са Управом полиције, агенцијом за обезбеђење и осталим субјектима, раније почели са организационо-безбедоносним припремама како би тај спортски догађај протекао без проблема и у складу са УЕФА регулативом и законодавством Црне Горе.
Секулић је апеловало на навијаче да се уздрже од уношења на стадион било каквих недозвољених предмета, пиротехничких средстава и транспарената увредљиве садржине.
Капацитет Градског стадиона у Подгорици је 11.563 места, а према тренутној потражњи улазница очекује се да ће у великој мери да буде попуњен. На свим улазима биће организован детаљан преглед", рекао је Секулић.
Он је додао да у ФСЦГ за сада немају информацију о организованом доласку навијача Србије.
Очекујем да током састанка са делегацијом Фудбалског савеза Србије добијемо информације о броју гостујућих навијача, начину доласка и одакле долазе", рекао је Секулић.
Утакмица између Црне Горе и Србије биће одиграна сутра од 20.45 часова у Подгорици.
БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом турниру
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.
04. 07. 2026. у 02:46
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)