НОСТАЛГИЈА ГОЛА У ГОСТИМА: Звезда се двапут пласирала у Лигу шампиона захваљујући сада укинутом правилу - а баш би јој добро дошло!

З. ЋОРОВИЋ

17. 08. 2022. у 22:52

НАВИЈАЧИ Црвене звезде са носталгијом памте правило да гол у гостима вреди као два. Дуго је било на снази, од 1965. до 2021. године, а пред само укидање и те како је помогло нашем најтрофејнијем клубу.

НОСТАЛГИЈА ГОЛА У ГОСТИМА: Звезда се двапут пласирала у Лигу шампиона захваљујући сада укинутом правилу - а баш би јој добро дошло!

FOTO: M. Vukadinović

Црвено-бели су се два пута пласирали у Лигу шампиона, највише захваљујући томе што су на страни били ефикаснији од својих ривала, Салцбурга па Јанг бојса. У тим, сада већ антологијским биткама баража за елиту, црвено-бели нису остварили ниједну победу, специфично је да су до европског крема стигли после четири ремија. Сезона 2018/2019. је златним бројкама уписана у алманахе на "Маракани", јер се бивши европски првак први пут домогао ЛШ шампиона у овом, модерном формату.

Генерација предвођена "челичним" тренером Владаном Милојевићем прво је у Београду са Салцбургом одиграла 0:0 пред празним трибинама због казне УЕФА. Међутим, "делије" су извршиле најезду на "Ред бул арену" и бодриле љубимце до подвига. За такве екстазе навијачи живе, после 2:0 за Салцбург, нису се предавали и стигли су преко Дегенека и Бена до победоносних 2:2. Због више датих голова у гостима Звезда је славила. Слично је било и наредне године.

И швајцарски Јанг бојс је ушао као фаворит против Звезде у доигравању. Први меч у Берну завршен је поново са срећних 2:2, па је погодак Алексе Вукановића био довољан да се ремијем (1:1) оствари реприза. После Милојевића одличан посао на Звездиној клупи ради и наследник Дејан Станковић, само што у претходне две сезоне није одвео тим у елиту. Бриљирао је зато Деки са екипом у групним фазама Лиге Европе, само што он жели више од тога. Сада је први пут стигао до плеј-офа за ЛШ, где је ривал Макаби. Први меч играће се вечерас у Хаифи.

ДИНАМОВ ПОГОДАК КОБАН 2000.

ПРАВИЛО гола у гостима било је једном и кобно по Звезду. У сезони 2000/2001, црвено-бели су се нашли надомак ЛШ, у последњем колу квалификација. Екипа коју је предводио Славољуб Муслин ремизирала је са Динамом у Кијеву (0:0), али је у реваншу на "Маракани" било 1:1, па су се радовали Украјинци.

Бонус видео - Звезда рано одучевила Делије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈОКИЋ ПОКАЗУЈЕ ШЕЈУ КО ЈЕ ПРАВИ МВП! Српски ас зна да је први меч најбоља прилика за брејк

ЈОКИЋ ПОКАЗУЈЕ ШЕЈУ КО ЈЕ ПРАВИ МВП! Српски ас зна да је први меч најбоља прилика за брејк

ВЕРУЈЕМО у ново сјајно издање најбољег кошаркаша данашњице чији Денвер нагетси гостују Оклахома сити тандеру у првом мечу полуфинала Западне конференције (3.30).

05. 05. 2025. у 12:30

РУСИЈА ОСТАЛА ЗАТЕЧЕНА: Владимир Путин се појавио са раном на лицу, овако је објаснио хероизам (ВИДЕО)

РУСИЈА ОСТАЛА ЗАТЕЧЕНА: Владимир Путин се појавио са раном на лицу, овако је објаснио "хероизам" (ВИДЕО)

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, али најновије вести везане за спорт углавном су биле позитивне, јер су почеле да се ређају добре ствари за Русе по том питању. А спорта се на занимљив начин дотакао и и руски председник, Владимир Путин.

05. 05. 2025. у 17:57

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Вучић на послу од 7. маја - има заказане састанке одмах после Ђурђевдана