КАДА РУСУ ПУКНЕ ФИЛМ: Роман Абрамович хитно продаје Челси, али и све што има у Енглеској

Дарко Николић
Дарко Николић

02. 03. 2022. у 12:49

РОМАН Абрамович је у седмици за нама препустио руковођење фудбалским клубом Челси својим сарадницима, а према писању Би-Би-Сија сада је клуб понудио на продају.

КАДА РУСУ ПУКНЕ ФИЛМ: Роман Абрамович хитно продаје Челси, али и све што има у Енглеској

Фото: Танјуг/AP

Редакција "Новости" вам преноси у целости ту вест:


"Будућност Романа Абрамовича као власника Челсија је под знаком питања након што је  један швајцарски милијардер обелоданио да му је понуђена шанса да купи клуб.


Хансјог Вис је рекао швајцарском Блику да Абрамович 'хоће да се хитно ослободи Челсија' после претњи санкцијама које су му упућене у (британском) парламенту.


Абрамович је недавно дао Челси 'на управљање и бригу' повереницима своје фондације након што је почела руска инвазија на Украјину. 

Фудбалери Челсија, освајачи Лиге шампиона за сезону 2020/2021 / Фото: Tanjug/AP


Челси је одбио да реагује на Висове тврдње. Клуб из западног Лондона је и раније увек демантовао вести да је на продају.


Абрамович (55), за кога се верује да има снаже везе са руским председником Владимиром Путином, као и други руски милијардери, већ је под санкцијама Европске Уније у којој им је имовина замрзнута. То се десило и руском богаташу Алишеру Усманову, који има комерцијалне везе са фудбалским клубом Евертон.


Влада Велике Британије још увек није санкционисала Абрамовича или Усманова, али посланик лабуриста Крис Брајант рекао је у парламенту у уторак да је Абрамович 'запањен због могућих санкција и зато ће продати кућу (у Енглеској), а један стан, такође.


(Швајцарски милијардер) Вис је томе додао и следеће:


- Абрамович покушава да прода све своје виле у Енглеској, а жели и да се што пре ослободи Челсија. Троје људи и ја смо добили понуду у уторак да купимо Челси од Абрамовича.


Портпарол Романа Абрамовича је одбио да коментарише ове тврдње.


Прода ли Абрамович Челси, то би могао да буде сеизмички моменат за сам клуб и енглески фудбал.


Купио је 'плавце' 2003. године за 140 милиона фунти, а Челси се потом реформисао под владавином овог Руса, и на многе начине поставио пример колико финансија јесте потребно да би се борило за врх Премијер лиге. Све укупно, Абрамович је позајмио клубу више од милијарду и по фунти, што је и донело велике успехе.

Роман Абрамович / Tanjug/AP


Под његовом влашћу, Челси је освојио Лигу шампиона два пута, освојио је Премијер лигу и ФА куп пет пута, у два наврата Лигу Европе и трипут Лига куп.


У августу 2021. Челси је освојио УЕФА Суперкуп, а недавно, по први пут у историји клуба, Светско клупско првенство, што значи да су 'плавци' освојили све могуће трофеје откако је Абрамович преузео контролу", закључује Би-Би-Си.


Сада, међутим, чувени руски богаташ не планира да се игра игре "Ми ћемо да те санкционишемо, а ти седи ту и ћути". Имајући у виду поменуте санкције, али и бројне друге које запад припрема или већ спроводи Русима, изгледа да је решио да све своје везе које је имао са Енглеском - прекине.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КО ЋЕ НА ЗВЕЗДУ У ПЛЕЈ-ОФУ: Кијевљани су фаворити, али ни Кипрани нису без шанси

КО ЋЕ НА ЗВЕЗДУ У ПЛЕЈ-ОФУ: Кијевљани су фаворити, али ни Кипрани нису без шанси

ИАКО су оба тима већ обезбедила учешће у групној фази једног од УЕФА такмичења, улог у овом двомечу је огроман – победник иде у плеј-оф Лиге шампиона, где ће играти против бољег из дуела Црвена звезда – Лех Познањ.

05. 08. 2025. у 07:09 >> 01:36

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (8)

ИЗБАЦИТЕ ЈЕ НАПОЉЕ! Како је изгледао први сукоб Шешеља са блокадерима: Све завршено за трен ока (ВИДЕО)