ИТАЛИЈА ПОБЕДОМ ОТВАРА ВРАТА МУНДИЈАЛА: Преко "сајџија" директно у Катар
МЕЧ одлуке за европског првака.

ФОТО: ЕПА
Италија вечерас (20.45) на "Олимпику" у Риму дочекује Швајцарску у, највероватније, пресудном дуелу када је у питању директан путник на Светско првенство у Катару из групе Ц. Две екипе су бодовно поравнате на табели, с тим да "азури" имају бољу гол-разлику и у случају ремија ће бити у бољој позицији пред завршно коло.
- Веома је битно да играмо добро, после Европског првенства ово нам је најбитнији меч у години. Знамо да морамо да победимо - рекао је селектор Италије Роберто Манчини, који је селекцију актуелног првака Старог континента преузео после дебакла у квалификацијама 2017. и пропуштања СП у Русији 2018.
Успео је Манчини од тада да подигне "азуре" на врхунски ниво, покорио Европу победом над Енглеском на њиховом буњишту, "Вемблију", а вечерас ће против "сајџија" имати прилику да са Италијанима направи крупан корак ка највећој светској смотри, будући да у последњем колу иду у госте Северној Ирској.
- Не мислим да смо у ситуацији да све изгубимо - осврнуо се Манчини на притисак који имају његови изабраници. - Важан је меч, веома важан и тачно је да ће победа отворити врата Светског првенства, али на крају крајева, то је само фудбалска утакмица.
За Швајцарце победа је, такође, императив за вађење директне визе за Катар и избегавање баража. У случају ремија, гол-разлика им не иде наруку, док би евентуалним поразом "сајџије" затвориле врата директног пласмана, али у џепу већ имају друго место и позицију у плеј-офу, што би могло да представља и један вид растерећења. Интересантан ће бити и расплет групе И, у којој тренутно првопласирана Енглеска вечерас дочекује Албанију, док Пољска, која дише за врат "Гордом Албиону", иде у госте Андори.

ПАРТИЗАН ЈУРИ ЗАЛИХУ ЗА РЕВАНШ НА ОСТРВУ: Хибернијан је против Данаца показао да се не плаши да нападне и у гостима
ПАРТИЗАН ће вечерас од 21.00 час на свом стадиону дочекати шкотски Хибернијан у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференције.
07. 08. 2025. у 10:20

АЛБАНЦИ СИКТЕ ОД БЕСА: Не могу да верују шта се десило на утакмици Црвене звезде у Пољској и после ње
Црвена звезда и Лех су се састали у Познању у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона, а том приликом домаћа публика одушевила је целу Србију. Заправо, не баш целу - јер се један део оних који живе у јужној српској покрајини, Косову и Метохији, разбеснео.
07. 08. 2025. у 19:55

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)