ЗВЕЗДА ЧУВА ДВОЈАЦ: Парафирају дефанзивци црвено-белих

В. Н.

24. 10. 2021. у 22:55

ЈЕДАН важан потпис је ту, ускоро ће још два. После озваниченог наставка сарадње са везистом Мирком Иванићем, који је продужио уговор до 2025. године, Црвена звезда планира да ускоро продужи уговоре са још двојицом првотимаца.

ЗВЕЗДА ЧУВА ДВОЈАЦ: Парафирају дефанзивци црвено-белих

FOTO: M. Vukadinović

Ради се о дефанзивцима, левом беку Милану Родићу (30) и младом штоперу Страхињи Ераковићу (20).

Од када је стигао 2017. из Самаре, Родић је незамењив на позицији левог бека. Са Миланом Борјаном и Марком Гобељићем чини трио који је освојио четири титуле и везао свих пет сезона у којима је Звезда играла две Лиге шампиона и три Лиге Европе.

У црвено-белом дресу одиграо је 164 утакмице, постигао шест голова и забележио 17 асистенција. Актуелни уговор му истиче у јуну и очекује се да га продужи до лета 2024.

Страхиња Ераковић је тек почео да се доказује, ове сезоне је један од важних адута Дејана Станковића, пошто је бонус играч и због тога често игра у мечевима домаћег првенства.

ФОТО: ФК Црвена звезда

Колико поверење ужива, говори и капитенска трака која му је додељена у одсуству Борјана и Катаија. Већ је сакупио 27 утакмица за први тим, а њега чека уговор до лета 2025. године.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Звезде у Данској

 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: Мале квоте руше тикете! (ВИДЕО)

ЂУРИЦА МУДРО ЗБОРИ: "Мале квоте руше тикете!" (ВИДЕО)

"КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама најпознатијег српског типстера и његових гостију.

14. 11. 2025. у 12:45

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! Орлови изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

СРБИЈА УЗ ЧУДО МОЖЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО! "Орлови" изгубили од Енглеске, а нису добили сјајну вест од Албанаца

Фудбалска репрезентација Србије није успела да победи Енглеску на Вемблију, па је услед пораза од 2:0 постало дефинитивно познато да из своје квалификационе групе неће отићи ни директно на Светско првенство, ни у бараж, што је обезбедила Албанија победом у Андори (1:0). Ипак, шанса за "орлове" постоји - и то минимална - да буду међу четири најбоље екипе у Лиги нација које се нису квалификовале кроз квалификационе групе. Тренутно, та четири места заузимају Велс, Румунија, Шведска и Северна Ирска, а само срећан сплет околности може нашу селекцију да "угура" у ту малу групу која "бочним путем" иде у бараж.

13. 11. 2025. у 22:39 >> 22:40

Коментари (0)

СРБИ МОРАЈУ ОПЕТ НА ВЕМБЛИ? УЕФА се хитно огласила, и то пред сам почетак утакмице Енглеска - Србија