НАЈБОЉИ СТРЕЛАЦ МЕЂУ ГОЛМАНИМА: Како је Драган Пантелић савладао "летећег Мостарца" - голчина са 80 метара каква се више не виђа (ВИДЕО)
СРПСКИ фудбал остао је без легендарног Драгана Пантелића, који је ове среде изгубио битку са коронавирусом.
ФОТО: Желимир Крстев
Остаће упамћено да је Панта био најбољи стрелац међу голманима, не само у нашој земљи, у то време ни на свету му није било равног.
Један од голова који ће се памтити и који и данас препричавају љубитељи фудбала, Пантелић је дао још једном легендарном голману, летећем Мостарцу Енверу Марићу.
Било је то 26. октобра 1980. године на Чаиру, у сезони у којој је "Реал са Нишаве" изборио пласман у Куп УЕФА у коме ће стићи до полуфинала.
Пантелић је испуцао лопту у покушају да пронађе Митошевића, али је лопта прескочила и центарфора Радничког и голмана Вележа и завршила у мрежи.
- То је била случајност. Имао сам добро испуцавање. Лопта је пала у шеснаестерац Вележа, прескочила је Митошевића и Марића и још неколико наших и њихових играча. Сви су мислили да ће лопта завршити у њиховом поседу, она их је преварила и завршила у голу. То је остало запечаћено у историји, Радничком је мој гол донео два бода и пласман у Куп УЕФА - присетио се Пантелић овог гола у последњем интервјуу који је дао за Новости.
Није му било свеједно, јер Марић је већ тада био легенда.
- Хајде да сам на тај начин постигао гол неком клинцу, баш би ме било брига, али, овако, зна се ко је био Марић.
БОНУС ВИДЕО -
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПРЕМИНУО ДРАГАН ПАНТЕЛИЋ: Одлазак легендарног голмана Радничког и репрезентације
20. 10. 2021. у 09:05
ЛЕГЕНДАРНИ ГОЛМАН У БОЛНИЦИ! Драган Пантелић примљен у УКЦ Ниш, стање је врло озбиљно
19. 10. 2021. у 16:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА!" Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала
Бивши норвешки фудбалер Алф-Инге Халанд, отац звезде "викинга" Ерлинга Халанда, огласио се на друштвеним мрежама након испадања Норвешке од Енглеске, и то прозвавши судије.
12. 07. 2026. у 12:30
ПАРТИЗАН ЗАВРШИО ПЛЕЈМЕЈКЕРА! Бивши саиграч Милоша Теодосића облачи црно-бели дрес
Доскорашњи кошаркаш Виртуса, Алесандро Пајола, ускоро ће постати нови кошаркаш Партизана.
11. 07. 2026. у 20:46
САДА И ЗВАНИЧНО! Душан Алимпијевић продужио уговор до 2028. године
Сада је стигла и потврда, Душан Алимпијевић, продужио је уговор са Бешикташем до 2028. године.
12. 07. 2026. у 18:26
Коментари (0)