МЕСИ ПОНОВО О ОДЛАСКУ ИЗ БАРСЕ: Био сам спреман да останем, али рекли су ми да не могу да ме задрже

Часлав Вуковић

09. 10. 2021. у 12:18

ЛИОНЕЛ Меси од почетка ове сезоне игра за ПСЖ, али и даље не престаје о њему да се прича у Барселони. Ниједном навијачу Каталонаца сигурно није драго што клуб није могао да задржи Аргентинца.

МЕСИ ПОНОВО О ОДЛАСКУ ИЗ БАРСЕ: Био сам спреман да останем, али рекли су ми да не могу да ме задрже

Фото: ЕПА

Тим Роналда Кумана се мучи. Можда би другачије било да је фудбалер из Росарија ту који се огласио и још једном проговорио о одласку из клуба.

- Вратио сам се у Барселону да се припремим за сезону, након што сам искористио неколико додатних дана одмора које ми је тренер одобрио. Имао сам идеју да потпишем уговор и одмах наставим са тренинзима. Мислио сам да је све сређено и да недостаје само мој потпис – рекао је Меси за "Ле10Спорт" и наставио:

– Али, кад сам стигао у Барселону, речено ми је да то више није могуће, да не могу да останем и да морам да нађем други клуб, јер Барса нема средстава да ми продужи уговор. То ми је преокренуло планове.

Признао је да такав епилог није очекивао и да је биоизненђен.

- Као што сам рекао на растанку: било ми је јако болно да напустим Барселону након свих ових година. Мислио сам, а и моја породица, да ћу каријеру завршити у Барси. Било је јако тешко, али успели смо заједно да превазиђемо ово искушење. Почео сам да размишљам о будућности и ПСЖ ми је пружио прилику.

Жеља је била обострана за наставком сарадње, али Барселона једноставно није могла да га задржи.

- Барса је објавила саопштење за јавност у којем је најавила да нећу наставити и од тог тренутка почео сам да гледам опције. Морао сам да пронађем нови клуб, да наставим каријеру. Имао сам срећу да ме је контактирало неколико клубова, а један од њих је био ПСЖ. Добио сам и друге понуде, али прилично брзо сам се договорио са "свецима" – закључио је Меси.

Аргентинац је до сада за нови клуб постигао један погодак и то у Лиги шампиона у победи над Манчестер ситијем (2:0).

БОНУС ВИДЕО: РАТ НАВИЈАЧА: Хаос у Француској - Присталице Лила поново у центру пажње

 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРИПЛ-ДАБЛ МАШИНА: Јокићевој доминацији нема краја, Нагетси изгледају сјајно пред почетак плеј-офа!

ТРИПЛ-ДАБЛ МАШИНА: Јокићевој доминацији нема краја, Нагетси изгледају сјајно пред почетак плеј-офа!

НА крилима сјајног Србина Нагетси су остварили девет везаних тријумфа, а вероватно ће и десети јер вечерас у "Бол арену" долази слабашни Мемфис.

08. 04. 2026. у 14:00

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица

РУСИ "РАЗНЕЛИ" БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био "без рукавица"

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је била на мети многобројних санкција. Добар део њих се односио и, још увек, односи се на спорт, али... Руси се полако враћају и - први пут су за ривала имали и своје велике противнике на међународној сцени - а Велика Британија се у том спортском окршају није добро провела.

08. 04. 2026. у 16:26

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

РУСИ РАЗНЕЛИ БРИТАНЦЕ: Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица