СРБИЋ УЗЕО СРЕБРО ЗА ХРВАТСКУ: Смешила му се бронза, али је онда Холанђанин пао...
ХРВАТСКИ гимнастичар Тин Србић освојио је сребро на вратилу на Олимпијским играма у Токију.

Фото: Танјуг/АП
Одрадио је наступ без грешке и након шест такмичара прешао у вођство са оценом 14.900. Касније га је престигао Јапанац Даики Хашимото с оценом 15.066.
Светски првак из Монтреала 2017. и сребрни са СП-а у Штутарту две године касније, те двоструки освајач сребра на европским првенствима (2019, 2020), стигао је сада и до своје прве олимпијске медаље. Била је то уједно и осма хрватска медаља на Играма у Токију, при чему треће сребро након три злата и две бронзе.
Србић је у квалификацијама са сјајном вежбом, са стартом 6.2 и на крају оценом 14.633, у финале ушао као трећепласирани. Међутим, за финале је припремао своју најјачу вежбу са стартом 6.5 најавивши како иде на све или ништа. Ризик се исплатио и сјајним наступом стигао је до сребра.
Бољи од њега био је само Хашимото који је био најбољи и у квалификацијама. У финалу је освојио злато с оценом 15.066, док је бронзу освојио Рус Никита Нагорњи са 14.533. За 19-годишњег Јапанца је то друго злато у Токију након што је био најбољи и на вишебоју.
Холанђанин Барт Деурло, који је могао да скине Србића са другог места и да га тако остави са бронзом у рукама, у последњем наступу је пао и Хрвату је на крају припало сребро.
Препоручујемо

ДВЕ ОДЈЕДНОМ: И злато и сребро за Хрватску после драме у финалу мушког дубла
30. 07. 2021. у 13:50

КАКВЕ РЕЧИ - И КАМЕН БИ ЗАПЛАКАО! Зверев у сузама поручио Ђоковићу: "Извини..."
30. 07. 2021. у 12:52

ОКРШАЈ БИВШИХ ПРВАКА ЕВРОПЕ: Делије ће обрадовати овај податак - Селтик никада није победио на гостовању српским клубовима
Црвена звезда игра своју прву утакмицу у Лиги Европе. На стадиону "Рајко Митић" српски првак дочекује шкотског шампиона Селтик.
24. 09. 2025. у 07:30

ПАЛА ОДЛУКА: Новак Ђоковић се "сели" у Азију
Новак Ђоковић је донео важну одлуку.
23. 09. 2025. у 15:15

ПРЕМИНУЛА БАКА ЦАНА: У њеној кући снимана је чувена серија "Село гори, а баба се чешља"
Серија "Село гори, а баба се чешља" редитеља Радоша Бајића освојила је срца читаве Србије, и уз њу су одрасле многе генерације.
23. 09. 2025. у 08:36
Коментари (7)