БРАТ И СЕСТРА ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Истог дана постали олимпијски шампиони у истом спорту!
ЈАПАНСКИ џудисти Ута и Хифуми Абе постали су први брат и сестра који су освојили олимпијско злато истог дана.
ФОТО: АП
Прво је Ута тријумфовала у категорији до 52 килограма, оборивши на леђа Францускињу Бушар.
Ута је тако са трона скинула Мајлинду Кељменди из јужне српске покрајине која је 2016. у Рију освојила злато под заставом лажне државе Косово.
Само неколико сати касније њен две године старији брат освојио је злато у категорији до 67 килограма. Он је у финалу био бољи од Грузијца Важе Маргвелашилија.
Њих двоје су 2018. освојили дупло злато и на Светском првенству у Бакуу, док им 2019. године то није успело јер је Хифуми стигао само до сребра.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса
Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).
27. 05. 2026. у 07:20
ЕНГЛЕСКА У ШОКУ: Капитен Манчестер јунајтеда се одрекао енглеског и узео РУСКО држављанство!
Најновије вести из фудбала су помало невероватне.
26. 05. 2026. у 19:49
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)