КАПИТЕН БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ СТИГАО НА МАРАКАНУ: Нови нападач у Звезди - најбољи стрелац Купа пријатељства (ВИДЕО)
ПОЧЕО је као шпиц у школи фудбала Спортинг из Теслића, али је у Борцу играо и крило и офанзивног везног.
Фото: Јутјуб принтскрин/Zvezda Kids
Дарије Маркочевић нови играч у омладинској школи црвено-белих
Циљ Омладинске школе Црвене звезде је да окупи најбоље дечаке из Србије и региона, а водећи се тиме, из бањалучког Борца доведен је Дарије Маркочевић.
Реч је о капитену селекције Босне и Херцеговине до 15 година, који игра нападача, баш као и две године старији Александар Кахвић, такође рођен у Теслићу.
Водећи се одличним партијама најбољег стрелца Купа пријатељства, решили су у Црвеној звезди да се поново окрену талентима у Републици Српској, одакле су последњих година добили неколико првотимаца (Лука Јовић, Дејан Јовељић, Михаило Ристић, Жељко Гаврић...).
Маркочевић је протеклих годину дана провео у пионирском тиму Борца, сада је по годишту (2006) млађи кадет, али у Црвеној звезди разматрају и опцију да игра за кадетску селекцију. Почео је као шпиц у школи фудбала Спортинг из Теслића, али је у Борцу играо и крило и офанзивног везног.
Препоручујемо
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
26. 03. 2026. у 06:59
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ево шта је управо урадио Рафаел Надал
Најновије вести из тениса тичу се и једног од најбољих који се икада бавио "белим спортом". Новак Ђоковић је на врху те листе, а његов "први пратилац" и, уз Роџера Федерера, највећи ривал, Рафаел Надал, данас је баш поносан.
25. 03. 2026. у 20:06
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (2)