ЈАВНОСТ ШОКИРАНА: Овако је Саутгејт одлучио ко ће у финалу шутирати пенале
ИАКО су сами фудбалери Енглеске, барем тако они кажу, окренули нови лист одмах после финала Европског првенства које су изгубили од Италије, тамошњи медији се и даље баве истраживањем како су њихови играчи три пута били непрецизни током серије!
Тањуг
То истраживање се највише односни на пети пенал који је извео Букајо Сака, односно зашто је баш он као најмлађи шутирао - иако је Герет Саутгејт има и Рахима Стерлина и Џека Грилиша.
Овог последњег су оптужили да није смео да шутира, он им је одмах одговорио да је то лаж, док је "Дејли Мејл" у уторак изашао у јавност са текстом који открива шта се то дешавало.
Наиме, Саутгејт је извођаче бирао тако што је његов помоћник Стив Холанд бележио резултате шутирања пенала на тренинзима још од септембра прошле године и да је Сака имао најбоље резултате.
Остали фудбалери нису знали да је Саутгејт имао те белешке и били су шокирани када је одлучио да Саха шутира, а на крају се његова одлука на основу тих тренинга испоставила као погрешна.
Селектора Енглеске покушао је донекле да одбрани Жозе Мурињо, мада је Португалац дан после финала рекао да један играч није хтео да шутира са беле тачке.
- Сака је имао судбину целе државе на леђима и мислим да је то у таквом тренутку превише за једног клинца. Ипак, не знам да ли кривицу треба свалити на Саутгејта, јер се често догоди да играчи који би требало да буду ту у најтежим тренуцима нестану и побегну од одговорности, рекао је Мурињо.
(Телеграф.рс)
Препоручујемо
КАД ВИДИ ЈОКИЋА "НИЈЕ МУ ДОБРО": Најбољи дефанзивац лиге нема одговор за троструког МВП-а
НОВО доминантно издање Никола Јокића очекујемо на вечерашњем дуелу Минесоте и Денвера који се састају у "Таргет центру" два сата после поноћи.
15. 11. 2025. у 13:00
ХАОС МЕЂУ АЛБАНЦИМА! Гранит Џака изазвао буру у јужној српској покрајини!
Најновије вести са Косова и Метохије тичу се фудбала, а за све је крив Албанац који игра за Швајцарску, Гранит Џака.
17. 11. 2025. у 16:22
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (0)