ЕУРО 2020: Највише фудбалера на Европском првенству дају Челси и Манчестер сити

Александар Илић
Александар Илић

08. 06. 2021. у 11:02

ЗА предстојеће Европско првенство пријављена су 624 фудбалера, а највише представника имаће Челси и Манчестер Сити.

ЕУРО 2020: Највише фудбалера на Европском првенству дају Челси и Манчестер сити

AP Photo/Manu Fernandez, Pool

На ЕП ће наступити 24 репрезентације, чији играчи играју у 32 државе и 208 клубова.

Највише игра у Енглеској, пошто су 152 играча у енглеским лигама и то у 35 различитих клубова, преноси Хина.

Уговоре у немачким клубовима има 91 играч, 75 их игра у Италији, а следе Шпанија (42), Русија (32), Француска (32)…

Највише представника на ЕП имаће Челси и Сити по 15 репрезентативаца, немачки шампион Бајерн има 14 репрезентативаца, Јувентус 12, а Манчестер Јунајтед и Динамо Кијев по 11.

Изван Старог континента игра 11 играча који су пријављени за ЕУРО, седморица у америчком МЛС-у, тројица у Кини, а један у Јапану.

Највише фудбалера који играју у домовини имају Енглези, 23 од 26 пријављених, Италијани и Руси по 22 репрезентативца.

Финци и Словаци од 26 пријављених имају само по једног репрезентативца који игра у домаћој лиги.

Европско првенство почиње 11. јуна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! Србија масовно производи нове Николе Јокиће! (ВИДЕО)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА КОД НАС! "Србија масовно производи нове Николе Јокиће!" (ВИДЕО)

Никола Јокић не само да је опчинио НБА лигу, већ је ас Денвер нагетс и кошаркашке репрезентације Србије "крив" што се Американци све више одушевљавају нашом земљом. А нарочито - српском кошарком.

25. 03. 2026. у 13:00

Коментари (0)

БОСНА У ШОКУ: Селектор Велса се за борбу за Мундијал спремао гледајући филм и о Ратку Младићу