БРУКА УЕФА: Џуд Белингем после скандала суспендован, али се "одлука не примењује одмах"
ЕНГЛЕСКИ фудбалски репрезентативац Џуд Белингем избегао је суспензију због неприкладног понашања приликом прославе гола против Словачке у осмини финала ЕУРО 2024 и моћи ће да наступи против Швајцарске у четвртфиналу.

FOTO: Tanjug/AP
Европска фудбалска унија (УЕФА) је данас саопштила да је он суспендован на један меч "али да је суспензија условна и не примењује се одмах". Он ће морати да плати новчану казну од 30.000 евра. Након изједначујућег гола који је постигао у финишу меча против Словачке, чинило се да је Белингем направио гест руком ка међуножју окренут према играчима Словачке.
Белингем је после меча демантовао да је гест упућен играчима на клупи Словачке.
- Гест сам направио у шали и упућен је мојим блиским пријатељима који су присуствовали мечу. Ништа осим поштовања не осећам према играчима Словачке - написао је Белингем на друштвеној мрежи "X" после меча.
Уефа је казнила и Енглеску репрезентацију са укупно 11.000 евра због понашања навијача и "паљења ватромета".
Енглеска ће сутра у четвртфиналу Европског првенства играти против Швајцарске.
Препоручујемо

КРОС ЕМОТИВАН ПРЕД ЧЕТВРТФИНАЛЕ ЕУРО 2024: "Не желим да мој последњи меч буде у петак"
04. 07. 2024. у 13:28

ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ СРУШИО ИНТЕРОВЕ СНОВЕ О ТРИПЛЕТИ: Барселона је стајала на путу "нероазурима" и 2010. године
ТАЧНО 15 година након чувеног полуфинала Лиге шампиона 2010. године, Барселона и Интер поново укрштају копља у истој фази, с тим што се сада први меч игра на Монжуику.
30. 04. 2025. у 06:00

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда урадила и ово
Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.
30. 04. 2025. у 16:19

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)