МИЛИОНИ СТИЖУ НА РАЧУН СРБИЈИ! Ево колико "орлови" могу да зараде новца на ЕУРО 2024
Одбројавање је почело, ЕУРО 2024. само што није почео, а Србија свој меч игра у недељу, од 21.00, против Енглеске.
ФОТО: М. Вукадиновић
"Новости" су вам јуче донеле причу о вредности репрезентација на Европском првенству. Србија је на 13. месту, надамо се да неће бити несрећно. А сада се појавила информација колико ће зарадити национални тимови на континенталној смотри фудбала.
Наиме, УЕФА је учесницима Европског првенства поделила 371 милион евра. Од чега сваком учеснику 9,5 милиона у старту! Тако, то је минимални новац који ће се слити у касу Фудбалског савеза Србије.
Али шансе за додатну зараду су знатно веће. Правила о зарадама на такмичењу су таква да свака победа доноси у групи милион евра, док реми доноси 500.000.
Ако се прође група и дође до осмине финала, то доноси додатних 1,5 милиона. Пласман у четвртфинале награђује се са 2,5 милиона евра. За полуфинале је награда 4 милиона евра. Онај ко буде поражен у финалу добија 5 милиона евра, а онај ко осваја зарадиће 8 милиона евра.
Када се све то сабере, зарада будућег шампиона Европе износиће 34 милиона евра, наравно, уз све победе.
Подсетимо, Србија је смештена у групу Ц са Енглеском, Данском и Словенијом. Први меч наша селекција игра у недељу, 16. јуна, од 21 сат против Енглеске.
Титулу првака Европе брани репрезентација Италије.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ГРАДСКИ ДЕРБИ ЗА МЕСТО У ФИНАЛУ: Арсенал има предност из првог меча, али "плавци" се неће предати без велике борбе
Арсенал и Челси састају се у реваншу полуфинала ЕФЛ купа на "Емирејтсу", а домаћи тим у Лондону има благу, али вредну предност из првог меча. "Тобџије" су на "Стамфорд бриџу" славиле са 3:2 и сада им је довољан и реми како би избориле пласман у финале и напале први трофеј ове сезоне.
03. 02. 2026. у 07:00
РУСИЈА ЈЕ БЕСНА! Не може да верује шта је доживела, а Украјина - одушевљена!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из "најважније споредне ствари на свету", фудбала, у коме већ четири године важи апсолутна забрана за учешће руских екипа, како клупских, тако и репрезентативних.
03. 02. 2026. у 19:55
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)