ВЕЛИКА ТУГА И ПОСЛЕ 40 ДАНА: Одржан помен басисти „Рибље чорбе“ Миши Алексићу
НА београдском гробљу Лешће данас је одржан 40-дневни помен бас-гитаристи и једном од оснивача „Рибље чорбе“ Мирославу Миши Алексићу, који је преминуо 29. новембра 2020. у КБЦ „Бежанијска коса“, од последица вируса корона.
Фото: Н.Скендерија
Чувени рокер је кремиран, а урна је положена после испраћаја. Помен је одржан нешто раније, јер 40 дана од његове смрти пада тачно у дане Божића.
Велика туга због брзог, изненадног Мишиног одласка, и даље је видљива на лицима пријатеља, колега и чланова родбине који су јуче обишли његову вечну кућу. Међу њих двадесетак је, од чланова бенда, био је клавијатуриста Никола Зорић, а дошао је и менаџер бенда у последњих неколико година, Бане Обрадовић.
Помену су присуствовали и вођа „Ван Гога“ Звонимир Ђукић Ђуле, као и Драги и Жика Јелић, легенде „ЈУ групе“. Мишина смрт, управо на дан кад је „јУ група“ обележавала пола века постојања, у доброј мери је помутила и растужила славље најдуговечнијег српског бенда. На Лешће су стигли и најближи сарадници „Рибље чорбе“ – бински техничари, тонци...
Мишина супруга Јасмина и ћерка Мина, које су изгубиле свог највећег ослонца, стоички су поднеле тешке тренутке уз вечну кућу свог супруга и оца.
Свештеник је одржао опело, а после тридесетак минута, окупљени су се разишли, тихо причајући како и даље не верују да нас је вољени, увек насмејани Миша тако брзо и изненада напустио.
Препоручујемо
ПОСЛЕДЊЕ ЗБОГОМ МИШИ АЛЕКСИЋУ: Породица и колеге се опраштају од басисте Рибље чорбе (ФОТО/ВИДЕО)
02. 12. 2020. у 12:35 >> 12:52
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (0)