ХАСАН ДУДИЋ ОТКРИО ПОСЛЕДЊУ ЏЕЈЕВУ ЖЕЉУ: "Звао ме је недељу дана пред смрт - тражио је да му помогнем да добије националну пензију"
НЕКОЛИКО дана пре него што је преминуо, Џеј Рамадановски је имао једну жељу - да добије националну пензију. Покојни певач је тада позвао свог колегу Хасана Дудића како би му помогао око папирологије и упутио га коме да се обрати.
Фото: Д. Мишић
Ову информацију открила је и Џејова добра пријатељица Злата Петровић, која је у недавном интервјуу рекла како су изгледали његови последњи дани. Скрхана болом, певачица је испричала да се десетак дана пред његову смрт чула са Рамадановским и да јој је тражио број телефона њеног бившег мужа Хасана Дудића.
- Џеј ме је звао десет дана пред смрт и певао ми. А нисмо се ми стално чули, али тако је ваљда намештено. Као да је песмом хтео да се опрости са мном. Није било ни онога: "Где си, Злато, како си?" Чим сам се јавила, почео је да пева. После неких пола сата, јавила ми се Андријана и рекла: "Извини, Злајка, молим те", а ја њој на то кажем: "Ма шта ми се извињаваш, он је моја љубав, моје срце, уживала сам." Тада су ми тражили број Хасана Дудића. Дала сам им - рекла нам је тада Злата.
Њен бивши супруг потврдио је ову информацију и рекао да му је Рамадановски тада открио своју последњу жељу.
- Јесте, Џеј ме је звао недељу дана пред смрт. Био је расположен, али није звучао добро. Рекао ми је да жели да конкурише за националну пензију, а како сам ја у тој причи, разумем се у материју, питао ме је да му објасним шта му треба од папирологије. Када сам му објаснио, наставио је са потпитањима, није знао ни где, ни коме треба то да поднесе. Обећао сам да ћу да се заложим за њега, да учиним све што је у мојој моћи да му помогнем да оствари ту жељу. Али није стигао ни да започне са том реализацијом. Ето, то му је била последња, али неостварена жеља - рекао је Хасан. На питање зашто је баш њега тражио, Дудић је открио да му се колеге често обраћају када су у питању права уметника.
- Ја сам неко ко се бори како за права националних мањина, тако и за права уметника. У томе сам годинама, разумем се у правне и остале заврзламе. Кад год некоме од колега треба неки савет о правима извођача, када су у питању жалбе, захтеви, зову мене. То је знао и Џеј, па ме је звао - каже Хасан и додаје:
- Џеј је знао да више не може да пева као пре, да наступа, па је желео да се осигура финансијски, али и да осигура своју породицу. Само о томе је причао, ништа друго није спомињао осим својих ћерки и Андријане, да жели да их обезбеди... Није успео. Јако ми је жао, био је душа од човека, људина - завршава Хасан.
(Курир)
Препоручујемо
ЏЕЈ ДОБИО МУРАЛ НА ДОРЋОЛУ: Лик певача освануо поред места које је много волео (ФОТО)
14. 12. 2020. у 19:05
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МОСКВА ОТКРИЛА УКРАЈИНСКУ ЗАМКУ: Кијев подлим потезом хтео да онеспособи руске војнике - ФСБ запленио пошиљку из Пољске
УКРАЈИНСКЕ специјалне службе су испоручиле улошке за ципеле са уграђеним експлозивним направама јединицама Оружаних снага Руске Федерације, сазнао је „Militarny“ од извора у једној од специјалних служби. Према речима извора, оперативци су успели да изграде мрежу за испоруку уз помоћ руских добровољаца, а прве испоруке су се догодиле почетком марта. Број предмета се наводно мери десетинама хиљада.
26. 03. 2026. у 12:34
Коментари (1)