ВЕЛИКИ КРАГУЈЕВАЧКИ И СРПСКИ ГЛУМАЦ: Књажевско-српски театар у Крагујевцу одао почаст великану нашег глумишта
ПОВОДОМ смрти Мирка Бабића, Књажевско-српски театар у Крагујевцу, саопштио је да је Бабић био један од најпознатијих крагујевачких и српских глумаца, дугогодишњи првак драме у крагујевачком Театру.

Фото: Горан Шљивић
У својој богатој каријери остварио је више од стотину позоришних улога,углавном на матичној сцени,али и у другим позориштима и бројним независним продукцијама.
Такође, на филму и телевизији остварио је више од 50 улога, а највећу популарност стекао је улогом у дуговечној серији Радоша Бајића-Село гори а баба се чешља.
У крагујевачком театру дебитовао је улогом Васке Пепела у драми На дну Максима Горког. Добитник је бројних награда и признања.
Препоручујемо

УМРО МИРКО БАБИЋ Одлазак чувеног Драгојла из серије "Село гори, а баба се чешља"
12. 11. 2020. у 10:01

ЧУВЕНОМ ДРАГОЈЛУ ДИВИЛЕ СУ СЕ КОЛЕГЕ Љиљана Стјепановић: Волела сам га као брата
12. 11. 2020. у 12:26

КОЛЕГЕ СЕ ОПРАШТАЈУ: Мирко Бабић се годинама борио са опаком болешћу
12. 11. 2020. у 10:18

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (1)