УМЕТНОСТ У ДУХУ РОКЕНРОЛА: Још није касно да погледате групну изложбу у ликовној галерији ДОБ
ЈЕДАН могући пресек утицаја рокенрола на савремену ликовну сцену, али и обратно, присуства утицајних визуелних уметника на музичкој сцени, пружа изложба "...ако утопија успе...", која траје до 28. августа, у београдској Галерији Дома омладине. Поставку чине радови Сане Гарић, Уроша Ђурића, Даниела Ковача, Зорана Маринковића, Александра Обућине, Бојана Слачале.
Новости
Ови аутори се, како наглашава Јелена Павићевић, уредница ликовног програма ДОБ, кроз визуелну уметност надовезују на идеологију рокенрол музике, истичу важност критичког става и подсећају на значај индивидуалности и еманципације појединца.
Музичарка и мултимедијална уметница Сана Гарић, дипломирала на Факултету примењених уметности у Београду, сарађивала је са многим бендовима, као соло извођач објавила албум "Свет за нас", док је међународно афирмисани ликовни уметник Урош Ђурић још од осамдесетих година нераскидиво везан за београдски рокенрол миље.
Члан рок групе "Јарболи" и експерименталног "Јесењег оркестра" Даниел Ковач бави се графиком. Уметник кога је Музеј савремене уметности уврстио међу 50 најбитнијих српских сликара деведесетих - Зоран Маринковић, оснивач је и вођа рок групе "Бјесови". Својим делом ликовну уметност и рокенрол спојили су и Александар Обућина, члан групе "Света псета", и Бојан Слачала, оснивач и фронтмен група "Штутгарт онлајн" и "Артан Лили", који су завршили одсек графике на ФЛУ.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РАТ ДВЕ ЛЕПЕ Лукићева љута на Брену: "Више ме не занима као особа у мом животу"
11. 07. 2026. у 21:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)