ПОЧИЊЕ ЉУТА БОРБА ЗА НАЈБИТНИЈУ НАГРАДУ У ХОЛИВУДУ: Ево ко има највеће шансе

Јована Шведић

02. 03. 2025. у 23:18

ПРЕМА прогнозама, филмови Бруталиста и Конклава ће освојити највише златних статуета, али ће Анора однети главну награду вечери.

ПОЧИЊЕ ЉУТА БОРБА ЗА НАЈБИТНИЈУ НАГРАДУ У ХОЛИВУДУ: Ево ко има највеће шансе

Фото Shutterstock

У години обележеној турбуленцијама у филмској индустрији и скандалима на друштвеним мрежама, холивудска најважнијаноћ долази као велико финале једне хаотичне, али и бриљантне сезоне.

Пре неколико недеља, многи филмски аналитичари спекулисали су о чак шест могућих победника у категорији за највољи филм.

Сада, у трци су остала три кључна такмаца: Анора, Бруталиста и Конклава.

Нетфликсов мјузикл Емилија Перез постигао је историјски успех са чак 13 номинација што је највише икада за филм који није на енглеском језику.

Капања овог филма доживела је озбиљан ударац након што су испливали увредљиви твитови главне глумице Карле Софије Гаксон, те су шансе за освајање Оскара за најбољи филм готово нестале, а Нефликс полаже наде у фавориткињу за награду најбоља споредна глумица, Зои Салдана и за оригиналну песму "Ел Мал".

Ако не освоји ниједну награду, Емилија Перез би се придружила неславној листи филмова са највише номинација који су остали без иједне златне статуе као што су "Животна прекретница" (1977) и "Боје пурпура" (1985)

Овогодишњи филмови који су номиновани за најбољи филм укупно трају рекордних 24 сата и 45 минута.

Најдужи међу њима је Бруталиста, чије прогнозе варирају, могао би да освоји чак пет награда, али и да може остати празник руку као што је случај филма "Елвис" прошле године.

Ватикански трилер Едварда Бергера, Конклава, има оно што воле старији чланови Академије. 

Према проценама могао би да изведе подвиг попут филма "Арго" који је освојио награду за најољи филм без номинације за режију.

Анора је филм који је имао непредвидљив пут, али у последњих неколико недеља доживео је процват након победама на ДГА и ПГА наградама.

У последњих 10 година, победа на некој од сценаристичких награда била је кључна за тријумф у катефорији за најбољи филм, те уколико Анора не освоји Оскара за сценарио, може да рачуна на победу Мајки Медисон у категорији најбоље главне глумице, ако је веровати по обрасцу "Земља Номада" који је освојио награде за филм, режију и најбољу главну глумицу.  

(Република)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ТСЦ НАПАДА ТРИ БОДА ПРЕД СВОЈИМ НАВИЈАЧИМА: Тест у Бачкој Тополи ће бити још један у низу тешких за Суботичане